Dziewczyny lubią brąz

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 388 zdobyły brązowy medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce siatkowej.  Złote medale dla LXII Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Broni Władysława Andersa,  a srebrne dla Szkoły Podstawowej nr 303 z Ursynowa.

W olimpiadzie startowali zwycięzcy 18 dzielnic. W początkowej fazie zespoły zostały podzielone na sześć grup po trzy drużyny w każdej. Nasze zawodniczki trafiły do grupy E z mistrzyniami Bielan i dzielnicy Wawer. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami uczennic z Woli 2:0.

W następnej fazie trafiliśmy do grupy A z dziewczynami ze Śródmieścia i Ochoty. Wygraliśmy 2:0 z Ochotą i przegraliśmy 2:0 ze Sportową Szkołą im. Andersa, późniejszymi mistrzyniami Warszawy. Awans do półfinałów WOM uzyskaliśmy z drugiego miejsca.

W grupie II półfinałowej rywalizowaliśmy ze szkołami z Ursynowa, Mokotowa i Żoliborza. Przegraliśmy po walce z Ursynowem i z pozostałymi dzielnicami zwyciężyliśmy w stosunku 2:0.

W meczu półfinałowym przyszło nam znów się spotkać ze szkołą im. Andersa. Dziewczyny z SP 388 rozegrały swój najlepszy mecz w trakcie całej Olimpiady. Niestety nie wystarczyło to do wygranej z dużo bardziej utytułowanymi rywalkami, wśród których były złote medalistki Mistrzostw Polski Młodziczek.

W meczu o brązowy medal zawodniczki z Woli pokonały 2:0 Szkołę Podstawową nr 351 im. Bolesława Prusa.

Skład drużyny Szkoła Podstawowa nr 388:
Karolina Baran (c), Amelia Malec, Klaudia Kostyra, Aleksandra Kulik, Julia Rostkowska, Emilia Kaczmarzyk,  Aleksandra Makowiecka, Patrycja Malinowska (l), Zuzanna Stankowska, Aleksandra Kornatowska, Zuzanna Trzpioła, Agnieszka Szymańska, Dominika Dzięcioł, Oliwia Kolonek, Jagoda Kamińska (l)

Trener Konrad Cop

Podziękowania za pomoc w przygotowaniach zespołu dla trenerów: Jagody Zadruskiej, Adama Kuleszy i Tomasza Kellera.