Na przełomie marca i kwietnia 2013 r. na Hali OSiR przy ul. Szanajcy, odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w siatkówce dziewcząt.

W imprezie tej wzięły udział zawodniczki z naszego gimnazjum.

• Natalia Kurpiewska,
  • Julia Sosnowska,
  • Natalia Kłódkiewicz.

Trenerem drużyny był Jarosław Fonrath.

W fazie eliminacyjnej nasza reprezentacja wypadła bardzo dobrze wygrywając swoje mecze z Targówkiem i Wilanowem po 2-0 w setach. Tym samym awansowały do dwunastu najlepszych drużyn w Warszawie.

W zawodach ćwierćfinałowych nasze dziewczęta spotkały się w pierwszym meczu z mistrzyniami Warszawy, drużyną Śródmieścia. Po ładnej walce przegrały niestety 2-0. W drugim spotkaniu pokonały reprezentację Bemowa 2-1 uzyskując awans do pierwszej ósemki w Warszawie.

Niestety dwa następne mecze dziewczęta przegrały po 2-0 ulegając ubiegłorocznym medalistkom WOM, drużynom Pragi Północ i Ursynowa.

W ostatnim meczy fazy półfinałowej pokonały dziewczęta z Białołęki 2-1 czym zapewniły sobie prawo gry o V miejsce w stolicy. Rywalkami naszej drużyny były uczennice z Mokotowa. Po zaciętej walce nasza reprezentacja wygrała 2-1 i zajęła V miejsce.

Jest to największy sukces naszej żeńskiej siatkówki od ośmiu lat .

Gratulujemy!!!

WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW.

Na przełomie marca i kwietnia 2013 r. odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w siatkówce chłopców.

Pierwszy raz w historii zawody te odbyły się aż na trzech obiektach: Hala Gimnazjum nr 48 przy ul. Deotymy, Gimnazjum nr 39 przy ul. Hożej i Hala OSiR Śródmieście przy ul. Polnej.

Reprezentacja Gimnazjum nr 48 mecze eliminacyjne i półfinałowe rozegrała na „własnym terenie” oraz na hali przy ul. Hożej.

Trenerem zawodników był Konrad Cop.

Do zawodów nasi chłopcy przystępowali w roli faworytów. Kilkanaście dni wcześniej zdobyli przecież I miejsce w  województwie mazowieckim w rozgrywkach klubowych.
W fazie eliminacyjnej nasza reprezentacja gładko wygrała swoje mecze z Bielanami i Żoliborzem po 2-0 w setach. Tym samym awansowali do dwunastu najlepszych drużyn w Warszawie.

W zawodach ćwierćfinałowych nasi chłopcy również bez problemu (po 2-0) pokonali przeciwników z Włoch i Pragi Północ uzyskując awans do pierwszej ósemki w stolicy.
Mecze fazy półfinałowej to kolejne sukcesy naszej ekipy. Chłopcy kolejno wygrali z reprezentacjami Śródmieścia , Ursynowa i Mokotowa również po 2-0 w setach.
Mecz półfinałowy także nie przysporzył naszej drużynie problemów. Pokonaliśmy Białołękę 2-0.
W finale nasza reprezentacja spotkała się z drużyną z Ursynowa. Do meczu przystąpiliśmy w roli faworyta. Potwierdził to I set, w którym wygraliśmy bez problemów 25-13.

Do drugiego seta nasi chłopcy przystąpili spokojni i rozluźnieni. Niestety kilka błędów popełnionych na początku gry wprowadziło w szeregi naszego teamu olbrzymią nerwowość, która przyczyniła się do przegranej w drugim secie 22-25.
Początek trzeciego, decydującego seta to ponownie nerwowa atmosfera na parkiecie i błędy popełniane przez naszych zawodników. Przegrywaliśmy już 7-12. Sytuacja była bardzo trudna. Mecz był teoretycznie przegrany. Ursynów w końcówce seta miał 3 piłki meczowe.

To jednak chłopcy z Gimnazjum nr 48 wznieśli się na wyżyny i wygrali mecz pokonując w ostatnim secie rywali 19-17.
Był to tzw. „ sportowy horror” ale z happy endem dla naszych „twardzieli”.

Po raz pierwszy w historii naszego Gimnazjum zostaliśmy Mistrzami Warszawy w siatkówce chłopców. GRATULUJEMY !!!!!
Dodajmy jeszcze , że w meczu finałowym przy ul. Polnej reprezentacja Gimnazjum nr 48 gorąco dopingowana była z trybun przez Panią Dyrektor Marzenę Małaszkiewicz oraz nauczycieli: Jolantę Wojdę, Jagodę Zadruską, Wiesławę Zackiewicz, Adama Kulesze i Jarosława Fonratha.

MISTRZOSTWA DZIELNICY W PŁYWANIU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W trzeciej dekadzie marca 2013 r. na pływalni ”Delfin”, ul. Kasprzaka w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w pływaniu dziewcząt i chłopców.

• Mateusz Rećko.

Trenerem dziewcząt była Jadwiga Zadruska a chłopców Jarosław Fonrath.

Był to dla naszych zawodników najlepszy od wielu lat występ.

Dziewczęta minimalnie przegrały podium i ostatecznie zajęły IV miejsce a chłopcy niespodziewanie zajęli II miejsce zdobywając tym samym tytuł v-ce mistrza Dzielnicy Wola.

MISTRZOSTWA DZIELNICY W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

Na przełomie lutego i marca 2013 r. w hali Gimnazjum nr 48 w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy siatkówce dziewcząt.

Nasze gimnazjum reprezentowane było przez następujące uczennice:

Trenerem zawodniczek był Jarosław Fonrath.

Nasza reprezentacja po bardzo dobrych spotkaniach zdecydowanie wygrała wszystkie mecze w grupie eliminacyjne po 2-0 w setach. W takim samym stosunku setów wygrała także mecz półfinałowy. W meczu finałowym dziewczęta spotkały się z drużyną z Gimnazjum nr 49, z ul. Smoczej. Po pasjonującej walce stojącej na wysokim poziomie nasza drużyna wygrała 2-1.

Spotkanie to uświetnili swoją obecnością Z-ca Burmistrza Dzielnicy Wola Marek Sitarski, Naczelnik Zespołu Sportu i Rekreacji Wiesław Kwiatkowski i Dyrektor Gimnazjum nr 48 Marzena Małaszkiewicz.

MISTRZOSTWA DZIELNICY W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

Na przełomie lutego i marca 2013 r. w hali Gimnazjum nr 48 w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w siatkówce chłopców.

Nasze gimnazjum reprezentowane było przez następujących uczniów:

• Adrian Kacfperkiewicz,

Trenerem zawodników był Konrad Cop .

Nasza reprezentacja po bardzo dobrych spotkaniach zdecydowanie wygrała wszystkie mecze w grupie eliminacyjne po 2-0 w setach.

W takim samym stosunku setów wygrała także mecz półfinałowy.

W meczu finałowym chłopcy spotkali się z drużyną z Gimnazjum nr 46, z ul. Kasprzaka.

Po dobrym meczu nasza drużyna zdecydowanie wygrała 2-0.

Spotkanie to uświetniła swoją obecnością Dyrektor Gimnazjum nr 48 Marzena Małaszkiewicz.

MISTRZOSTWA DZIELNICY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W styczniu 2013 r. w Hali OSiR, przy ul. Redutowej odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w Piłce Ręcznej Dziewcząt i  Chłopców.

• Patrycja Marciniak.

Nasze reprezentacje po bardzo dobrych zawodach i  wszystkich wygranych meczach zajęły I miejsca, zdobywając kolejne ważne punkty do klasyfikacji ogólnej w rywalizacji szkół wolskich.

Uzyskały również prawo walki w  Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży .

Trenerem drużyn byli
Jarosław Fonrath i Adam Kulesza.

MISTRZOSTWA DZIELNICY I WOM W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W listopadzie i grudniu 2012 r. w hali naszego Gimnazjum odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w Unihokeju chłopców i dziewcząt.

• Ola Pogodzińska.

W tym roku doczekaliśmy się niemiłej niespodzianki ze strony chłopców. Główni faworyci imprezy („nasi ”)zawiedli i nie awansowali nawet do półfinałów wolskiej imprezy. Zawiodła przede wszystkim skuteczność.

Niesamowitą niespodziankę sprawiły natomiast dziewczęta, które bez najmniejszego problemu wygrały wszystkie spotkania i zajęły I m-ce na Woli, czym wywalczyły sobie awans do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody WOM rozegrane zostały na Pradze Południe, przy ul. Siennickiej.

To właśnie tam doszło do największej sensacji. Po raz pierwszy w historii szkoły, uczennice naszego Gimnazjum zdobyły medal w tej dyscyplinie sportu, uzyskując III m-ce w Warszawie. BRAWO!!!!!!!!!!!

MISTRZOSTWA DZIELNICY W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W listopadzie 2012 r. w Hali Gimnazjum nr 48 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w Tenisie Stołowym Dziewcząt i  Chłopców.

• Dominik Prusaczyk,
  • Karol Chrustowski

• Klaudia Kucharska.

Nasze reprezentacje po bardzo dobrych zawodach zajęły odpowiednio: chłopcy III miejsce, dziewczęta II miejsce, zdobywając kolejne ważne punkty do klasyfikacji ogólnej w rywalizacji szkół wolskich

Trenerem drużyn byli Jarosław Fonrath i Adam Kulesza.

MISTRZOSTWA DZIELNICY W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT.

W dniach 18.10. – 22 .10.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w koszykówce dziewcząt, w których nasza reprezentacja zajęła I miejsce. Zawody odbyły się w Hali OSiR „Reduta”.

• Karolina Sotyn,
  • Ola Pogodzińska,
  • Ola Koper.

W fazie grupowej nasza drużyna wygrała wszystkie mecze pokonując kolejno:
Gimnazjum nr 45 – 15 : 0, Gimnazjum nr 47 – 8 :2, Gimnazjum nr 49 – 6 : 0 i Gimnazjum nr 22 – 26 : 3 i awansowała do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie.

W półfinale dziewczęta wygrały z Gimnazjum nr 44 ( 21 : 5 ).

W meczu o I m-ce pokonały Gimnazjum nr 47 ( 20 : 11 ).

Dzięki zajęciu pierwszego miejsca nasza drużyna będzie reprezentowała Wolę w zawodach Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Opiekun drużyny: Jarosław Fonrath.

Warszawska Olimpiada Młodzieży w Piłce Nożnej chłopców.

W dniach 15.10. – 25.10.2012 r. na stadionie Varsovii przy ul. Międzyparkowej 4 w Warszawie odbyły się zawody Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Nożnej Chłopców. Nasza reprezentacja zajęła w nich I miejsce.

• Kerson Michał.

W pierwszym meczu fazy grupowej nasza reprezentacja pokonała Białołękę 2 :0 a w drugim zwyciężyła Wesołą 6 : 0.
W meczach ćwierćfinałowych chłopcy pokonali Żoliborz 6 : 1 i  zremisowali z Mokotowem 1 : 1 (jedyny nasz remis w rozgrywkach).

W grupach półfinałowych piłkarze w dobrym stylu odnieśli kolejne trzy zwycięstwa.
Pokonali Włochy 2 : 0, Ursynów 5 : 1 i Pragę Południe 4 : 1.
Po bardzo jednostronnym meczu w półfinale nasza drużyna pokonała reprezentację Bielan 5 : 1, czym zapewniła sobie medal i prawo gry o mistrzostwo Warszawy i Mazowsza.
W meczu finałowym nasi chłopcy spotkali się z drużyną z Bemowa. Po dobrym spotkaniu wygrali 3 : 1.

Opiekun drużyny: Konrad Dousa.

MISTRZOSTWA DZIELNICY W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW.

W dniach 15.10. – 23 .10.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w koszykówce chłopców, w których nasza reprezentacja zajęła I miejsce . Zawody odbyły się w Hali OSiR „Reduta”.

W półfinale chłopcy ,po dramatycznym i wyrównanym meczu, wygrali z
Gimnazjum nr 49 ( 21 : 20 ), rzucając zwycięskiego kosza w ostatniej sekundzie meczu.
W finale gładko pokonali Gimnazjum nr 45 ( 37 : 11 ).

Dzięki zajęciu I miejsca nasza drużyna będzie reprezentowała Dzielnicę Wola w rozgrywkach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

W dniach 1.10. – 12.10.2011 r. na stadionie Varsovii przy ul. Międzyparkowej 4 w Warszawie odbyły się zawody Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt.

• Weronika Zawistowska,
  • Weronika Krawczyk,
  • Katarzyna Rytel.

W pierwszym meczu fazy grupowej nasza reprezentacja pokonała Rembertów 12 :0, a w drugim zwyciężyła Ursus 7 : 0. W meczach ćwierćfinałowych dziewczęta pokonały kolejno Śródmieście 2 : 1 i Mokotów 7 : 0.
W grupach półfinałowych dziewczęta w dobrym stylu odniosły kolejne trzy zwycięstwa. Pokonały Włochy 2 : 0, Wilanów 10 – 0Wesołą 9 : 0.
Po bardzo zaciętym mecz w półfinale nasza drużyna pokonała reprezentację Śródmieścia 3 : 0, czym zapewniła sobie medal i prawo gry o mistrzostwo Warszawy i Mazowsza.

W meczu finałowym nasze dziewczęta spotkały się z reprezentacją Targówka. Po bardzo zaciętym, wyrównanym i emocjonującym spotkaniu, pokonały rywalki 2 : 1.

Opiekun drużyny: Jarosław Fonrath

W dniu 2.10.2012 r. w Parku „Moczydło” odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze wypadli w nich uczniowie naszego gimnazjum.

W klasyfikacji zespołowej chłopcy zajęli I miejsce a dziewcząta nieznacznie uległy Gimnazjum nr 50 i zajęły II miejsce.
Panowie rywalizowali na dystansie 1500 m a Panie miały do pokonania odcinek 1000 m.

Indywidualnie do zdobycia we wszystkich konkurencjach było 18 medali z czego łupem naszej młodzieży padło aż 10 krążków.