24 września 2015 roku w Parku im. Szymańskiego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.

Chłopcy rywalizowali na dystansie 1500m, dziewczęta miały do pokonania odcinek 1000m.

Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując w klasyfikacji ogólnej zarówno dziewcząt i chłopców I miejsce.

Zawodnicy Gimnazjum nr 48 zdobyli  5 medali.

A oto nasi medaliści:

Dziewczęta:

Rocznik 2002

Zofia Giętkowska-II miejsce

Rocznik 2001

Adrianna Głowacka – I miejsce

Alicja Materek – II miejsce

Chłopcy:

Rocznik 2002

Tymoteusz Jancik-II miejsce

Mikołaj Grzejda – III miejsce

Rocznik 2001

Karol Polowiec-I miejsce

Marcel Grochowski-II miejsce

Rocznik 2000

Franciszek Ratajczyk-I miejsce

Tomasz Więch – II miejsce

Filip Stożek-III miejsce

Poza tym do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowali się uczniowie, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce:

Dziewczęta: Aleksandra Kornatowska, Aleksandra Makowiecka, Erika Saskiewicz,  Wiktoria Krajewska, Dominika Langner ,Aleksandra Sokołowska.

Chłopcy: Maksymilian Grabowicz, Krystian Jabłoński, Daniel Romaniuk, Krystian Pawłowski, Mateusz Czorniej, Krystian Mianowicz, Michał Palczewski.

Opiekunami zawodników i zawodniczek Byli: Jadwiga Zadruska, Adam Kulesza , Jarosław Fonrath, Mateusz Niewiadomski.

Pierwszego  października 2015 roku w Parku Szymańskiego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w sztafetowych biegach przełajowych(10 x 800 m).

Oba nasze zespoły zajęły I miejsce.

Skład drużyny dziewcząt:

Alicja Materek, Aleksandra Kornatowska, Aleksandra Sokołowska, Aleksandra  Makowiecka, Dominika Langner, Adrianna Głowacka, Wiktoria Krajewska, Julia Lisiecka, Erika Saskiewicz, Zofia Giętkowska

Opiekun: J. Zadruska

Skład drużyny chłopców:

Filip Stożek, Mateusz Czorniej, Marcin Ahn Tran, Mateusz Wykowski, Szymański, Michał Palczewski, Tymoteusz Jancik, Karol Polowiec, Marcel Grochowski, Daniel Romaniuk,

Opiekun: J. Fonrath

Obydwie drużyny będą reprezentowały Wolę  w zawodach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się na Służewcu 6 października 2015.