Unihokej

Unihokej to jedna z najmłodszych gier zespołowych, a jej zasady są bardzo proste.
Nazwa tej dyscypliny jest skrótem od uniwersalnego hokeja (inna nazwa floorball). Jest to dyscyplina sportowa o charakterze rywalizacji bezpośredniej z ograniczonym prawem kontaktu fizycznego z przeciwnikiem. Wykorzystanie przewagi wynikającej z warunków fizycznych zawodnika ograniczone jest przepisami gry.

Pod względem rozwoju cech motorycznych należy do gier szybkościowo-wytrzymałościowych. Charakteryzuje się dużą dynamiką gry, zmiennością tempa, niezwykłą ruchliwością i częstymi zmianami pozycji. Gra uczy współdziałania w zespole zdyscyplinowania, rozwija inwencję zawodników, sprawność motoryczną i koordynację ruchowo-przestrzenną. Uczy również szlachetnej i nieustępliwej wali, podejmowania szybkich decyzji i poczucia odpowiedzialności.

Unihokej to forma aktywności ruchowej, która dzięki swoim walorom zdrowotnym i wychowawczym nie mówiąc o sportowych, zdobywa w Polsce coraz więcej zwolenników.

Od dwóch lat Gimnazjum nr 48(obecnie Szkoła Podstawowa nr 388) wygrywa finały dzielnicowe i dobrze prezentuje się w Warszawskiej Olimpiadzie, gdzie zajęliśmy dwukrotnie piąte miejsce. Najlepsi zawodnicy ostatnich lat naszej szkoły to: Mariusz Hempiński, bracia Mieszkowscy, Adam Iwaniuk, Bartosz Pawelec, Mateusz Drabik, Konrad Dominiak, Marcin Czarkowski.

Od roku szkolnego 2011/12 chcemy utworzyć w gimnazjum nr 48 klasę sportowa o profilu unihokeja. Zapraszamy wszystkich, szóstoklasistów na testy sprawnościowe.

Ciekawe strony o tematyce unihokeja:
www.myfloorball.eu
www.pzunihokeja.pl