22 października uczniowie kl. „0a” „0b” i „0c” naszej szkoły wraz z wychowawczyniami wybrali się do Teatru Kamienica na spektakl pt. „Czerwony Kapturek w wielkim mieście”.

Przedstawienie zostało przygotowana w ramach cyklu „Bajki – twórcze spotkania z wyobraźnią”. Sztuka działa się we współczesnym świecie, w którym oprócz tradycyjnych bohaterów, czyli Czerwonego Kapturka, Matki, Wilka i Babci, ważną rolę odgrywa internet i media społecznościowe. Miała na celu ukazanie zagrożeń jakie może nieść ze sobą świat wirtualny.

Po zakończeniu przedstawienia aktorzy zaprosili widzów na scenę do interaktywnych zabaw muzycznych i tanecznych oraz warsztatów umiejętnego korzystania z sieci z uwzględnieniem bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Uczniowie mieli również możliwość zrobienia sobie grupowych pamiątkowych zdjęć z artystami.