W dniach13-14  maja 2015 r. na stadionie „Orła” w Warszawie odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. Znakomicie spisały się reprezentacje naszego gimnazjum ( ok 50 osób). Dziewczęta w punktacji ogólnej uplasowały się na XII miejscu.  Fantastycznie spisała się nasza męska ekipa, która obroniła tytuł Mistrza Warszawy pokonując wszystkie warszawskie szkoły.

Uczennice, które zajęły miejsca w pierwszej 12 i  punktowały dla szkoły  to:

Sztafety 4×100 młodszych i starszych dziewcząt (VIII i V miejsce) ,Bujnowicz i Miller – 400 m (IX i X miejsce), Kasia Borowska – skok wzwyż (V miejsce)

Drużyna chłopców przywiozła z zawodów aż 7 medali. Ich zdobywcami byli:

– Podgórski Konrad – 100 m, I miejsce, kl. III,

– Sztafeta 4x100m (Gajewski, , Karolak, Ostrowski, Podgórski) – I miejsce, kl. III

– Patryk Szczypczyński – 800 m , II miejsce, kl. III

– Patryk Bieranowski – 400 m , II miejsce, kl. III

– Karol Ostrowski – skok w dal  , III miejsce, kl. III

– Patryk Szczypczyński – 800 m , II miejsce, kl. III

– Sztafeta olimpijska ,I miejsce, kl. III (Sokołowski, Mieszkowski, Gajewski Furmanik)

Punktowane miejsce zajęli także:

– Sztafeta 4×100 m, kl. I-II – IV miejsce (Pierścieniak, Stępniak, del Ponti, Sierajewski)

– Patryk Winsztal – 1500 m , VII miejsce, kl. III

– Patryk Więckowski – w dal , IV miejsce, kl. III

– Michał Palczewski – 300 m , IX miejsce, kl. I-II

– Tomasz Więch – 300 m , V miejsce, kl. I-II

– Maciej Karolak – 200 m , VIII miejsce, kl. III

– Aleksander Jass – kula , X miejsce, kl. III

– Filip Stożek – 1000 m , VII miejsce, kl. I-II

– Karol Polowiec– 1000 m ,VI II miejsce, kl. I-II

W punktacji łącznej nasze dziewczęta zajęły bardzo dobre XII miejsce a chłopcy obronili tytuł Mistrzów Warszawy zajmując I miejsce.

Opiekunami zawodniczek i zawodników byli: Jadwiga Zadruska, Adam Kulesza i Jarosław Fonrath.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za mobilizację startową a medalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 2-go czerwca w Siedlcach. Do zawodów  zakwalifikowało się 6 pierwszych osób z każdej konkurencji oraz 3 pierwsze  sztafety.