Warszawska Olimpiada Młodzieży w Lekkoatletyce dziewcząt i chłopców

W dniach14-15  maja 2014 r. na stadionie „Orła” w Warszawie odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. Znakomicie spisały się reprezentacje naszego gimnazjum ( ok 50 osób). Dziewczęta w punktacji ogólnej LA w stosunku do ubiegłego roku poprawiły się o 10 lokat . Z 22 miejsca w Warszawie awansowały na 12 pozycję, zdobywając bardzo cenne punkty do klasyfikacji generalnej warszawskich gimnazjów. Fantastycznie spisała się nasza męska ekipa, która obroniła tytuł Mistrza Warszawy pokonując wszystkie warszawskie szkoły.

Spośród naszych dziewcząt medal zdobyła Kędzierska Monika – 100 m, II miejsce, kl. III.

Pozostałe uczennice, które zajęły miejsca w pierwszej 12 i punktowały dla szkoły to:

– Kucharska Agata – 100 m, VIII miejsce, kl. I-II,

– Grabowska Dominka – 400m, II miejsce, kl. III,

– Sztafeta 4x100m (Błażejewska, Miller, Krajewska, Kucharska) – XI miejsce, kl. I-II,

– Snopek Ola – 400m, VIII miejsce, kl. III,

– Barbara Kulik – pchnięcie kulą, VIII miejsce, kl. III,

– Sztafeta 4x100m (Snopek , Kędzierska, Marciniak , Skrzos) – VIII miejsce, kl. III,

– Sztafeta 4x100m (Rusak, Caban, Wawrzyniak, Kozłowski) – I miejsce, kl. III,

Punktowane miejsce zajął także Ratajczyk Franek, który na1000m zajął XII miejsce, kl. I-II,

– Ratajczyk Franek – 1000m, XII miejsce, kl. I-II,

– Rećko Mateusz – skok w dal, IV miejsce, kl. III.

Opiekunami zawodniczek i zawodników byli: Jadwiga Zadruska, Adam Kulesza i Jarosław Fonrath.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za mobilizację startową a medalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 6-go czerwca w Radomiu. Do zawodów  zakwalifikowało się 6 pierwszych osób z każdej konkurencji oraz 3 pierwsze  sztafety.