30 października 2017 roku klasy 3c i 7a wraz z wychowawcami p. Jolantą Waliszewską i p. Joanną Kaliś wybrały się na wycieczką autokarową „Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec”.

Książka Aleksandra Kamińskiego jest dokumentem, który pokazuje losy młodych ludzi rzuconych w wir II wojny światowej. Wycieczka śladami Alka, Rudego i Zośki przybliżyła wydarzenia i miejsca opisane w lekturze. Uczniowie zwiedzili Muzeum Więzienia Pawiak i Mauzoleum Walk i Męczeństwa w al. Szucha (dawna siedziba Gestapo – miejsce przesłuchań Rudego ). Mieli również okazję być w murach Liceum im. Stefana Batorego – szkoły, do której uczęszczali bohaterowie. Ciekawym punktem wycieczki był spacer ulicą Długą i Bielańską, podczas którego przewodnik przybliżył Akcję pod Arsenałem. Jednak najbardziej wzruszającym miejscem okazał się Cmentarz Powązki Wojskowe, na którym zostały złożone znicze na grobach Jana Bytnara, Tadeusza Zawadzkiego, Aleksego Dawidowskiego i Aleksandra Kamińskiego.