22 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się XXXII Kreatywna Biesiada u Warsa   i Sawy, na którą złożyły się:  Gala finałowa XV Edycji Konkursu Warszawa da się lubić pod tytułem Warszawa w filmie i w piosence zaklęta   oraz warsztaty dla nauczycieli. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Dzielnicy Wola Pan Krzysztof Strzałkowski, który dla wszystkich laureatów ufundował wspaniałe nagrody.

Galę swym udziałem uświetnili:                                                             Pani Ewa Statkiewicz – Przewodnicząca Rady Dzielnicy,
Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska – Zastępca Burmistrza,
Pani Bożena Krupińska – Radna Dzielnicy Wola,
Pani Mirosława Siander – Grygatowicz  – Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania
dla Dzielnicy Wola,
Pan Andrzej Janiszek –  Prezes ZNP Wola, Bemowo, Ursus, Izabelin, Stare Babice,
Edyta Jaromin – Inspektor Urzędu Miasta M.St. Warszawy BE,
Pani Agnieszka Dobrowolska – doradca metodyczny w zakresie wspierania ucznia zdolnego – WCIES,
Ks. Zbigniew Godlewski – Proboszcz Parafii św. Józefa,
Ks. Prałat Jan Sikorski – z Parafii św. Józefa, gość honorowy  I Edycji Konkursu,
Pani Emilia Warabida – gość honorowy XV Edycji Konkursu, aktorka scen warszawskich
i  Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół podstawowych.

Ksiądz  Prałat Jan Sikorski w miłych słowach wspomniał Hankę Bielicką, która wraz  z nim w roku 2002 była gościem honorowym I Edycji Konkursu i często odwiedzała naszą szkołę.

Młodzież przygotowała program artystyczny. Dzięki magii kina i piosenki widzowie zostali  zabrani w multimedialną podróż od początków kina do czasów współczesnych.

Niezwykle widowiskowym elementem okazał się pokaz talentów sportowych. Uczniowie  prezentowali następujące dyscypliny sportowe: piłka siatkowa, lekkoatletyka, judo, unihokej i piłka nożna. Efektownie prezentowały się także cheerleaderki i para tańca towarzyskiego. Wyjątkowym akcentem był walczyk brawurowo wykonany przez uczniów klasy 3c i solowy pokaz gimnastyki artystycznej prezentowany przez jedną z uczennic.

Niezwykłą atrakcją dla publiczności okazał się konkurs dotyczący rozpoznawania ścieżek filmowych pochodzących ze znanych polskich seriali telewizyjnych związanych z naszą stolicą. Całości dopełniły piosenki o Warszawie śpiewane przez drużynę piłkarzy i zespół wokalny.

W trakcie gali zostały oficjalnie ogłoszone wyniki XV Konkursu Warszawa da się lubić. Poniżej publikujemy listę laureatów.

Kategoria: impresja filmowa

I miejsce Ireneusz Bajor – SP 388

II miejsce Jakub Szczechowicz – SP 388

III miejsce Adam Piwoński SP 388

Kategoria: wydarzenie artystyczne, uczniowie klas 4 -6

I miejsce Joanna Bartosiewicz – SP 225

II miejsce Maria Wilanowska – SP 225

Kategoria: wydarzenie artystyczne, uczniowie klas 7 oraz gimnazjalnych

I miejsce Barbara Staud – SP 225 oraz Eliza Janiszek – SP 388

II miejsce Zofia Bańkowska – SP388

III miejsce Klaudia Żyżak – SP 63 oraz Milena Konieszewska – SP 225

Kategoria: plastyczna, uczniowie klas 4 – 7

I miejsce Jakub Szczechowicz  SP 388

II miejsce Matylda Kajzer – SP 388

III miejsce Maks Pyffel – SP 388

Kategoria: plastyczna, uczniowie klas gimnazjalnych

I miejsce Klaudia Niklewicz – SP 388

II miejsce Filip Wardacki – SP 388 oraz Michał Grabowski – SP 388

III miejsce Piotr Wójcik – LO  CXXII

Ważnym elementem Biesiady były warsztaty dla nauczycieli.

– Przygoda  w laboratorium:  Na granicy biologii i chemii – prowadzenie Panie Jolanta Waliszewska i Beata Tarczoń,

– Przygoda z matematycznym orgiami: Kule Kusudama – prowadzenie Pani Małgorzata Łaszcz – Toczek,

– Przygoda z plastyką: Tworzenie autoportretu wewnętrznego w różnych technikach – prowadzenie Pani Aneta Płotnicka,

– Przygoda z mapą: Wykorzystanie mapy w nauczaniu historii –prowadzenie  Pan Dominik Koza,

– Przygoda z tańcem: Wzajemne nauczanie jako metoda uczenia się układów tanecznych – prowadzenie Pani Jadwiga Zaruska,

– Przygoda z wolontariatem: Pozyskiwanie funduszy na wspieranie schroniska dla zwierząt i inne działania  – prowadzenie Pani Ewa Tkaczyk.

Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w organizację oraz przebieg Kreatywnej Biesiady i XV Gali Finałowej Konkursu Warszawa da się lubić Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 388 im. Jana Pawła II składa serdeczne podziękowania.