„Baśniowy Świat braci Grimm”

W 2012 roku mija dwieście lat od pierwszego wydania zbioru baśni Braci Grimm „Baśnie domowe i dziecięce”.
Goethe-Institut świętuje tę okrągłą rocznicę organizując liczne projekty, które badają fascynujące tajemnice baśni.
Z tej właśnie okazji 22 listopada 2012 roku uczniowie klasy 1d i 1f uczestniczyli w zajęciach pozaszkolnych w budynku Medioteki przy ul. Szegedyńskiej 13a w Warszawie. Lekcje zorganizowano w formie interaktywnej wystawy w języku polskim i niemieckim dla małych i dużych miłośników baśni. Uczniowie wykonywali liczne zadania wprowadzające ich w świat baśni i fantazji. Podczas zajęć młodzież poznawała ulubionych bohaterów, wiedźmy czarodziejów, złe moce, mówiące zwierzęta i zaczarowane przedmioty. W ten magiczny sposób uczniowie doskonalili znajomość języka niemieckiego podróżując jednocześnie przez fascynujący baśniowy las.
Wycieczkę zorganizowały i przeprowadziły p. Agnieszka Klimasara-Jakubczyk i p. Joanna Owczarek.Märchenwelten
Brüder-Grimm-Jahr 2012

2012 jährt sich zum 200. Mal die Herausgabe der weltberühmten Märchensammlung „Kinder- und Hausmärchen“ der Brüder Grimm. Das Goethe-Institut feiert diesen runden Geburtstag mit einer Reihe von Veranstaltungen, die die Faszination am Märchen aufspüren.
Aus diesem Anlass haben die Schüler der Klasse 1d und 1f am 22. November 2012 an einer dieser Goethe-Institut-Veranstaltungen in Medioteka in Warschau teilgenommen. Das war eine interaktive Plakat-Ausstellung in der deutschen und polnischen Sprache für kleine und große Märchenliebhaber. Die Schüler hatten unzählige in die Phantasiewelt einführende Aufgaben zu machen. Sie erkundeten einen Zauberwald, entdeckten interaktive Schatztruhen und erfuhren mehr über die Helden und Heldinnen, Hexen und Zauberer, Bösewichte, sprechende Tiere und die magischen Dinge. Auf diese magische Weise verbesserten sie ihre Deutschsprachkenntnisse und wanderten gleichzeitig durch diesen phantastischen Wald.
Dieser außerschulische Unterricht wurde von Frau Agnieszka Klimasara-Jakubczyk und Frau Joanna Owczarek veranstaltet.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content