Dzień otwarty dla kandydatów na gimnazjalistów. 7 marca 2013roku o godzinie 18.00 odbyło się pierwsze z zaplanowanych spotkań dyrektora szkoły, pani Marzeny Małaszkiewicz, z rodzicami i kandydatami do naszego gimnazjum.Po części informacyjnej zaprosiliśmy młodszych kolegów do poznania naszej szkoły poprzez udział w grze. Najpierw było losowanie zespołów, potem start do biegu, gdzie pod opieką pani trener Jadwigi Zadruskiej uczestnicy musieli zmierzyć tętno spoczynkowe, wykonać kilka podskoków, żeby sprawdzić, czy bicie serca wzrosło i wyruszyć, zgodnie z wyznaczoną marszrutą, do różnych miejsc w naszej szkole. W sali języka polskiego, którą opiekuje się pani Ewa Tkaczyk, czekało zadanie, polegające na sprawdzeniu znajomości warzyw i wiersza „Na straganie”. W pracowni geograficznej, pod okiem pani Izabeli Olech uczestnicy rozwiązywali test „Czy wiesz, skąd jestem?” sprawdzający wiedzę o roślinach, które stały się stałym elementem naszej diety. W pracowni matematycznej, pod okiem pani Doroty Burak uczestnicy ustalali jadłospis dla nastolatka i liczyli kalorie. Odwiedzając pracownię historyczną trzeba było rozwiązać zagadki historyczne związane z kulinariami. Tu poprawności wykonywanych zadań strzegł pan Dominik Koza. W pracowni plastycznej, pod okiem pani Anny Szymczyk, uczniowie komponowali piramidę zdrowia a w pracowni fizycznej, pod okiem pani Marty Juszczyńskiej ważyli delicje i rozszyfrowywali skrót GDA. Nie pominęliśmy również zadań językowych – w pracowni języka angielskiego, pani Joanna Łotysz i pan Krzysztof Sokołowski sprawdzili znajomość zasad zdrowego odżywiania w języku angielskim. Które produkty są źródłem skrobi i jak ją zidentyfikować dowiedzieli się uczestnicy biegu w pracowni biologicznej wykonując doświadczenia pod kierunkiem pani Wiesławy Zackiewicz. Pan Tomasz Marzec w pracowni informatycznej postawił przed uczniami najtrudniejsze zadanie. Należało odwiedzić stronę internetową z kalkulatorem, który wyliczył BMI (wiek, wzrost i płeć – to wartości, które należało wprowadzić do bazy danych, żeby otrzymać wynik). Na koniec, tylko slalom z piłką – można było zabłysnąć umiejętnościami piłkarskimi przed trenerem Jarosławem Fonrathem …. i meta w sali 32. W liczeniu punktów, które zdobyli uczestnicy biegu, pomagała siostra Inez.

21 marca oraz 11 kwietnia 2013r. odbyły się kolejne Dni Otwarte w naszym gimnazjum.

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebook’u