Dwa medale w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży piłkarek i piłkarzy

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie w mistrzostwach Warszawy w piłce nożnej. Po łatwo przebytych finałach dzielnicowych (chłopcy i dziewczęta stracili po jednym golu!!!!) , rozpoczęliśmy rywalizację stołeczną. Dziewczęta jako pierwsze zaczęły walkę i do półfinału wszystko układało się po naszej myśli ( 7 meczy każdy wygrany wysoko i pewnie). Niestety kalendarz rozgrywek nie pozwolił w decydującej fazie pokazać całej naszej siły i cieszyć się  z gry w pełnym składzie (6 dziewcząt wyjechało na mecz kadry Mazowsza) i w decydującym meczu o wejście do finału musieliśmy uznać wyższość drużyny z dzielnicy Włochy (4-1). W meczu o 3 miejsce dziewczęta pozbierały się po pierwszej porażce w turnieju i w sposób zdecydowany pokonały mistrza Targówka 10-0!!!. Gratulujemy.

Trudniejsze zadanie stało przed naszymi chłopcami, gdzie poziom już był bardziej wyrównany i każdy mecz miał swoją dramaturgię. Pierwsza runda rozgrywek komplet zwycięstw i pewny awans do pierwszej „12” , gdzie trawiliśmy na mistrzów Warszawy z ubiegłego roku ( Śródmieście), i po bardzo wyrównanym meczu ulegliśmy 2-1. Jak się później okazało do finału nasza drużyna nie znalazła już pogromców. W półfinale nasi piłkarz pewnie pokonali mistrza Ursusa 4-1. Mecz finałowy okazał się powtórką z grupy i naprzeciw stanęli zawodnicy ze Śródmieścia, którzy i tym razem okazali się lepsi pokonując naszą szkołę 4-1. Finał stał na bardzo wysokim poziomie i dał wiele niezapomnianych akcji okraszonych bardzo ładnymi bramkami. Gratulujemy srebrnym chłopakom!!!!

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content