Dzień chemiczny – 26.02.2015 r.

 

Już po raz trzeci gościliśmy w szkole pracowników Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia, którzy dla uczniów klas trzecich przeprowadzili warsztaty chemiczne. Gimnazjaliści skorzystali z możliwości samodzielnego wykonania eksperymentów w technice SSC ( small – scale – chemistry). W atmosferze naukowej zabawy młodzież uczyła się prawidłowo opisywać oraz formułować wnioski z przeprowadzonych doświadczeń. Była to także doskonała okazja do powtórki wiedzy chemicznej przed zbliżającym się egzaminem. Dzień chemiczny w naszym gimnazjum został zakończony pokazem efektownych doświadczeń chemicznych na hali sportowej, w których także byli aktywni uczniowie. Ten dzień, a przede wszystkim przesympatyczni prowadzący, pozostawili wiele niezapomnianych wrażeń, a zdobyta wiedza zapewne zaowocuje w przyszłości.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content