„DZIEŃ CHEMICZNY” W GIMNAZJUM NR 48 IM. JANA PAWŁA II

 

To był dzień…

18 marca 2016 r. odbył się w Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II dzień chemiczny.  Już po raz czwarty gościliśmy pracowników naukowych Centrum Chemii w Małej Skali, którzy przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas trzecich. Centrum działa na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaj Kopernika w Toruniu i zajmuje się popularyzacją chemii.

Uczniowie pracując pod okiem przesympatycznych prowadzących przeprowadzili szereg doświadczeń w technice SCC (small – scale –chemistry) takich jak: otrzymywanie tlenu z manganianu (VII) potasu, reakcja glinu z chlorkiem miedzi (II) oraz działali roztworem kwasu chlorowodorowego na magnez. Warsztaty umożliwiły powtórzenie i utrwalenie wiadomości przed zbliżającym się kwietniowym egzaminem gimnazjalnym. Punktem kulminacyjnym dnia chemicznego były pokazy w hali sportowej , gdzie pod czujnym okiem prowadzących uczniowie wykonali pastę dla słonia oraz podjęli próbę podpalenia stołu.

Profesjonalizm oraz poczucie humoru prowadzących sprawił, że była to bardzo ciekawa i przydatna lekcja, która na długo pozostanie w pamięci uczniów. Zajęcia potwierdziły również, że chemia nie jest dziedziną tylko dla „wybrańców”, którzy rozumieją „o co chodzi w tych zawiłych wzorach i reakcjach”. To dziedzina wiedzy, której nauka może być naprawdę świetną zabawą.

 

Serdecznie zapraszam

nauczyciel chemii mgr Jolanta Waliszewska                  

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content