Po raz kolejny dwoje uczniów naszej szkoły Karolina Noczkowska i Kamil Kurski udali się dnia 19.05.2012 na Dzień Królowej. Impreza odbywa się co roku i cieszy się coraz większą popularnością.

O Holender! to uliczny festyn w duchu holenderskiego Dnia Królowej. Festyn, podczas  którego dorośli i dzieci mogą nie tylko podziwiać występy holenderskich artystów, poznawać kulturę i kuchnię holenderską oraz kupować produkty związane z Holandią, ale przede wszystkim mogą aktywnie uczestniczyć w festynie i osobiście występować na scenie, sprzedawać, organizować zabawy… O Holender! to Festyn, gdzie nie organizator, ale goście reżyserują całość – oto misja RedbadaKlijnstry- holenderskiego aktora popularnego w Polsce.

www.oholender.pl

W tym dniu dzieci organizowane są pchle targi na których dzieci i dorośli mogą sprzedać za niewielką cenę to czego już nie potrzebują.

Co roku ulicami odbywa się przejazd rowerami. Wszystkie są ubrane na pomarańczowo.