Dzień Papieski 10 X 2011r.

Tradycyjnie Dzień Papieski przypada w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na papieża. W tym roku było to 10 października. Obchodom X Dnia Papieskiego towarzyszyło hasło Jan Paweł II – Odwaga świętości.
W ramach obchodów tego dnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X pielgrzymce na Jasną Górę Rodzin Szkół im. Jana Pawła II i kwestowali na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Fundacja ta prowadzi program stypendialny dla zdolnych i ubogich uczniów z małych miejscowości i terenów wiejskich. W tym roku obejmie on już 2300 osób z 42 diecezji. Wśród stypendystów jest 682 studentów i 270 tegorocznych maturzystów. Ważną częścią programu stypendialnego jest wychowanie w duchu nauczania Jana Pawła II. Stypendyści co roku spotykają się na letnim obozie formacyjno – integracyjnym w jednym z największych miast w Polski.
Tegoroczna jubileuszowa pielgrzymka odbyła się w obecności krzyża, który Sługa Boży Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas swojej ostatniej wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej. Jubileuszowy charakter pielgrzymki został przez organizatorów podkreślony przez przekazanie Ojcom Paulinom kielicha liturgicznego – jako wotum wdzięczności dla Matki Bożej Częstochowskiej za jej opiekę nad Rodziną. Pielgrzymce przewodniczył duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Ks. Bp. H. Tomasiuk, biskup radomski.