28 maja 2013 roku w naszym gimnazjum obchodziliśmy Dzień Patrona.

Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny (wystawiany w VIII Rocznicę śmierci Jana Pawła II 02 kwietnia w parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca N.M.P.) pod kierunkiem S.M.Ines Milian, katechetki przy współudziale p.Iwony Skwirut, nauczycielki j.polskiego, p.Jacka Kostrzewskiego, nauczyciela historii oraz p.Jerzego Muczyńskiego, nauczyciela muzyki.

Scenariusz podkreślał młodzieńcze pasje papieża Polaka i ukazywał to, co uczniowie gimnazjum zaczerpnęli z życia błogosławionego rozwijając własne pasje. Montaż wzbogacony był prezentacją multimedialną zawierającą zdjęcia i filmiki z życia Jana Pawła II i wychowanków gimnazjum oraz utworami znanego kompozytora Piotra Rubika z oratorium „Santo Subito”. Program był również urozmaicony śpiewem szkolnego chóru pod przewodnictwem p.Jerzego, który akompaniował na gitarze akustycznej.