Realizacja projektu w klasach 0-III

 Koordynator: Żanetta Wośko

Od marca do czerwca 2022 r. uczniowie klas 0-VII Szkoły Podstawowej nr 388 przystąpili do projektu „Eko z Twoją Wolą”. Poprzez różne działania uczniowie poszerzali wiedzę o tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Idea projektu opierała się na promowaniu postaw proekologicznych, dlatego też zadania projektowe polegały na zorganizowaniu w szkole oraz środowisku kilku przedsięwzięć ekologicznych.

W oddziałach zerowych dzieci wraz z wychowawcami zorganizowały mini ogródek, w którym znalazły się różne rośliny. Dzieci posiały nasiona: rzeżuchę, owies, zioła oraz posadziły cebulkę i dwa rodzaje kwiatów. W trakcie trwania projektu dzieci w swoich dzienniczkach prowadziły obserwacje przyrodnicze. Sprawdzały, co dzieje się z roślinami i patrzyły, jak rosną z dnia na dzień. Ponadto  zauważyły, że niektóre rośliny wzrastają szybciej, a inne potrzebują na wzrost więcej czasu. W klasach I-III uczniowie przystąpili do zadania ,,Magia ziół” i dodatkowo wysiali aksamitki. Uczniowie poznali zasadę „zero waste”, czyli styl życia, który zakłada maksymalne zmniejszenie ,,produkcji” odpadów. Nowalijki zostały wykorzystane do zdrowych posiłków.

 Realizacja projektu w klasach IVa, IVb, VIIa

 Koordynator: Małgorzata Kosterska

Cel:

– zdobywanie wiedzy o przyrodzie,

– nauka racjonalnego gospodarowania jej zasobami oraz dbanie o zdrowie.

Czas realizacji: marzec – czerwiec 2022 r.

Zrealizowane zadania:

  1. Przeprowadzenie zajęć na temat upraw ekologicznych i wartości odżywczej warzyw i owoców na lekcji przyrody w klasie IVa, IVb.
  2. Założenie hodowli nowalijek wiosennych, wysadzenie roślin w skrzynkach w klasach IVa, IVb, VIIa.
  3. Przygotowanie zdrowego śniadania w klasie VIIa.

Zadanie do wyboru:

  1. Założenie hodowli roślin doniczkowych z gatunkami stanowiącymi naturalny filtr powietrza i nawilżają powietrze w sali 33.

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content