Dnia 2.06.2016 r. w naszej szkole odbyła się gra terenowa
pt. „Wiedza to potęgi klucz”.

 

 

Gra była jednym z elementów projektu „Opowiadamy, żeby zrozumieć. Rozumiemy, żeby zmieniać. Storytelling i nowe media w edukacji globalnej” realizowanego przez uczniów we współpracy z PAH.

Grupa projektowa przygotowała grę dla przedstawicieli samorządów klasowych. Uczestnicy gry mieli za zadanie odnaleźć klucz otwierający drogę do wyjścia z wykluczenia dla mieszkańców Republiki Wykluczonych. Realizując poszczególne zadania, uczniowie zrozumieli, jakie trudności w dostępie do edukacji mają ich rówieśnicy w krajach Globalnego Południa. Zastanawiali się nad tym, co oni mogą zrobić, aby pomóc tym, którzy nie mają możliwości realizować swojego prawa do nauki.  Zadania wymagały od uczestników kreatywności, współpracy, pomysłowości, podejmowania decyzji i zdolności manualnych. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z ich wykonaniem.  Zwycięzcami okazała się grupa , w skład której wchodzili uczniowie:

– Klaudia Bielińska z 3d

– Maja Swoboda z 2d

– Justyna Bartman z 2d

– Mikołaj Kajzer z 1c

– Dariusz Kielak z 2a

– Jakub Szydłowski z 2a

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom i organizatorom gry!

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content