Projekt Wolontariat na rzecz zwierząt – zakończony

27 maja 2014 roku uczniowie biorący udział w projekcie Wolontariat na rzecz zwierząt zaprezentowali wyniki swojej pracy na forum klasy 1a i 1b. Gościem tego wydarzenia była pani Diana Malinowska – prezes Mazowieckiej Fundacji Opieki nad Zwierzętami z jednym ze swoich podopiecznych. Z prelekcji, którą wygłosiła  pani Diana, oraz z ulotek uczniowie dowiedzieli się o możliwości współpracy z Fundacją. Celem spotkania było przede wszystkim  uwrażliwienie społeczności uczniowskiej na los bezdomnych zwierząt.

Projekt z języka niemieckiego „Spielen wir Fussball”

w roku szkolnym 2013/2014

Celem projektu było poznanie słownictwa związanego ze sportem, a szczególnie z piłką nożną, doskonalenie umiejętności pracy w grupie, podziału zadań oraz umiejętności technicznych i informatycznych.

W ramach projektu uczniowie wykonali makietę boiska do gry w piłkę nożną, plakat z opisami części boiska po niemiecku oraz nakręcili krótki filmik z napisami w języku niemieckim.

W projekcie brali udział uczniowie klasy 2f. Jest to klasa piłkarska, wobec czego temat projektu był im szczególnie bliski.

Pokaz odbył się 29 maja 2014 r. przed klasą 1f, która już w przyszłym roku, także będzie musiała dokonać wyboru tematu projektu.

Opiekun projektu: Agnieszka Klimasara-Jakubczyk

Uczennice klasy 2e zrealizowały projekt, którego celem było poznanie gatunków drzew i krzewów rosnących w naszych parkach, zapoznanie się z  ich budową, rodzajem liści i  owoców.

W ramach projektu uczennice zamieściły informacje na temat wybranych gatunków drzew liściastych, niektórych drzew iglastych oraz krzewów wraz z samodzielnie uzbieranymi liśćmi w antyramach.

Pokaz odbył się 10 czerwca 2014 r. przed klasą 1a i 1b, które w przyszłym roku szkolnym będą również realizować wybrany przez siebie temat projektu.

Opiekun projektu: Agnieszka Małek