IV projekt – Chemia w kuchni

25 lutego 2016 r. w ramach projektu edukacyjnego uczniowie klasy 3f: Konrad Dzięcioł, Adrian Godlewski, Maksymilian Łukasiak, Jakub Olesiński, Filip Stępniak, Filip Stożek, Tomasz Więch, Piotr Zieliński, Tomasz Warszawski, pod opieką nauczyciela chemii, p. Jolanty Waliszewskiej, przygotowali inscenizację pt. „Chemia w kuchni”.

Celem projektu była nauka przez zabawę oraz uświadomienie uczniom, że kuchnia to wielkie laboratorium chemiczne. Prezentacja projektu odbyła się w pracowni chemicznej udekorowanej płócienną imitacją szafek kuchennych wykonaną przez uczniów. Każdy z uczestników przedsięwzięcia przygotował również koszulkę, na której pojawiły się wzory i nazwy prezentowanych substancji spotykanych na co dzień. Po mistrzowsku przygotowana inscenizacja przekonała publiczność, że chemia jest wszechobecna oraz pogłębiła wiedzę o substancjach chemicznych występujących w każdej kuchni. Po udanej prezentacji nastąpiła dyskusja z zaproszonymi gośćmi na temat zaprezentowanej inscenizacji.