Klasa IA w Muzeum Powstania Warszawskiego

18 stycznia 2019 r. klasa IA odbyłaniezwykły spacer ,,śladami historii”doMuzeum Powstania Warszawskiego. Przewodnik muzeum w bardzo przystępny i ciekawy sposób odpowiadała na pytania uczniów. Dotyczyły one takich zagadnień jak: co można zobaczyć w muzeum? kto w muzeum pracuje? czym są pamiątki i jak o nie dbać? W trakcie lekcji w Sali Małego Powstańca, oprócz podziwiania znajdującej się tam ekspozycji, zastanawialiśmy się nad tym, czym jest wojna i dlaczego Polacy walczyli o swoją stolicę.Podczas krótkiego spaceru po muzeum obejrzeliśmypamiątki z okresu Powstania Warszawskiego i dowiedzieliśmy się, jak zbudowana jest ekspozycja.Sercem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Na jego ścianach wyryte jest kalendarium Powstania, a dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w roku 1944.W trakcie zajęć przyswoiliśmy takie pojęcia jak: muzeum, pamiątka, ekspozycja, eksponat, muzealnik czy gablota. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną, która pozwoliła nam utrwalić zdobytą wiedzę.

Żanetta Wośko

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content