Sukces uczniów klasy 7a !

Uczniowie klasy 7a zdobyli I miejsce w  VII Edycji  Ogólnopolskiego Konkursu BYĆ JAK ONA, którego organizatorem  jest Fundacja Honor Pomagania Dzieciom.

Celem konkursu była popularyzacja postaci Ireny Sendler i zainteresowanie uczniów historią bohaterki, która z narażeniem własnego życia ratowała dzieci w czasie II wojny światowej.

Zagadnienia dotyczące konkursu zostały potraktowane interdyscyplinarnie: na lekcji plastyki uczniowie wykonywali portrety Ireny Sendlerowej, na informatyce wyszukiwali informacje  konieczne  do opisu jej działań oraz do stworzenia prezentacji multimedialnej, na lekcji języka polskiego uczyli się redagować notatkę encyklopedyczną oraz  przedstawiali efekty swojej pracy. Na korytarzu szkolnym powstała galeria prezentująca portrety Ireny Sendlerowej oraz najważniejsze sentencje jej życia.

Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest 7-dniowy wyjazd do Zakopanego lub na Roztocze.

Serdeczne gratulacje od SP 388 !