Program edukacyjny #ŻyjDobrze

Nasza szkoła bierze udział w II edycji programu edukacyjnego #ŻyjDobrze. Program dotyczy zdrowego stylu życia i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych na wszystkich poziomach klas. Główną ideą programu jest przypomnienie i uświadomienie, że mamy wpływ na nasze zdrowie, a wybory dokonywane każdego dnia warunkują jakość naszego życia. Program zapewnia dostęp do rzetelnej wiedzy. Przygotowany został przez ekspertów z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie w oparciu o wyniki najnowszych badań naukowych. Ogólne założenia programu: Działania programowe skierowane są do całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców i opiekunów, a także kadry pedagogicznej szkół podstawowych. – Pandemia SARS-CoV-2 niewątpliwie przyniosła wiele negatywnych skutków dla naszego zdrowia. Dlatego też pragniemy przypomnieć podstawową wiedzę w pięciu kluczowych obszarach zdrowia: aktywności fizycznej, higienie, zdrowym żywieniu, zdrowiu psychicznym oraz profilaktyce.- Chcemy uczyć podejmowania dobrych wyborów i decyzji sprzyjających zdrowiu. Chcemy kształtować zachowania i postawy sprzyjające poprawie zdrowia kompleksowo.

Przygotowane przez ekspertów materiały zostaną zaprezentowane uczniom na godzinach wychowawczych, lekcjach biologii i przyrody.

Uczniowie klasy 2b samodzielnie przygotowali z okazji walentynek
“MAŁE CO NIECO”.
Zamiast sięgać po słodycze wybraliśmy bajecznie kolorowe, świeże owoce, zamiast słodkich jogurtów smakowych – jogurt naturalny. Przekonaliśmy się, że zdrowe jedzenie może być również smaczne, a wspólne przygotowanie posiłku i estetyczne podanie sprawiają dużo radości.
Pamiętaj, że Twój brzuch nie znosi nudy. Jedz kolorowo, pysznie i zdrowo!

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content