28 września 2012 roku, w ostatni piątek września, w naszym gimnazjum odbył się 

II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDay).  Jest to wydarzenie matematyczne, edukujące zarówno młodzież jak i dorosłych w zakresie tabliczki mnożenia.

Celem akcji było zachęcenie wszystkich do przypomnienia jej sobie. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć wyniki szczególnych iloczynów, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne, których skład tworzyli uczniowie oraz koordynatorki akcji –  mgr Małgorzata Łaszcz-Toczek i mgr Dorota Burak, przepytywali kolegów i pracowników szkoły zgodnie z mottem "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Miejscem przeprowadzania egzaminów II WMTday 2012 były sale lekcyjne i hala sportowa gimnazjum. Nasza placówka jako Organizator Lokalny, wykazała się niezwykłą pomysłowością w wymyślaniu różnych, ciekawych zabaw, pytań i kart losowych, konkursów oraz zawodów sportowych, które cieszyły się największym powodzeniem wśród młodzieży szkolnej.

Dodatkowym aspektem, ujmującym młodzież szkolną było połączenie edukacji, zabawy i integracji. A samo ćwiczenie umiejętności matematycznych z wykorzystaniem elementów zabawy doprowadziło do integracji uczniów starszych z młodszymi oraz tych, którzy nie znali przed Obchodami WMTday 2012.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content