III Festiwal Nauki Skołowany Weekend

 

25.04.2015 r. uczniowie klasy 3 b wraz z  Panią Izabelą Olech-Wójcik,  Panią Jolantą Wojdą oraz Panią Ewą Walczuk wybrali się na Politechnikę Warszawską na Wydział Matematyki i Nauk Informatycznych. Celem naszego wyjścia było zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej kulturą, kuchnią oraz ubiorem ludzi Bliskiego Wschodu.

Wykład prowadziły studentki Politechniki Warszawskiej, które w zrozumiały i interesujący dla nas sposób przybliżyły wszystkim egzotykę i niezwykłość Bliskiego Wschodu. Od dzisiaj wiemy m.in. jak nazywa się arabski chleb i dlaczego kobiety ubierają się od stóp do głów. Niespodzianką okazała się degustacja potraw przygotowanych przez prowadzące.

Bardzo dziękujemy organizatorom za umożliwienie nam rozwijania własnych zainteresowań oraz zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata.

 

Młodzi naukowcy z Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content