Dnia 27 września 2013 roku po raz trzeci odbył się III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
III Word Muliplication Table Day 2013 – to akcja edukacyjna, której celem jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Nasza szkoła dołączyła w tym roku do grona 754 Organizatorów Lokalnych.
Uczniowie klasy 2d, pod opieką Koordynatora Pani mgr Małgorzaty Łaszcz-Toczek, przygotowali projekt, którego celem było sprawdzenie umiejętności i zachęcenie do powtórzenia iloczynów liczb.
W dniach 23-27 września liczne plakaty, transparenty, przykładowe losy oraz hasła, rozwieszone na tablicach informacyjnych i innych miejscach w całej szkole, zdecydowanie przypomniały odbywającym się święcie matematycznym.
W piątek, tuż po godzinie 8, Pani Dyrektor mgr Marzena Małaszkiewicz, wypowiadając na apelu formułę: "Trzeci Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uważam za otwarty", rozpoczęła akcję w naszej szkole. Uczniowie Gimnazjum nr 48, podobnie jak 561 polskich placówek edukacyjnych i organizacji pozarządowych, przeprowadzali egzaminy przepytując koleżanki
i kolegów zgodnie z mottem:
"Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają".
Chłopcy realizując projekt wcielili się w rolę Egzaminatorów, tworząc Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne, przeprowadzili pięć egzaminów pisemnych w wylosowanych wcześniej klasach, następnie na przerwach przepytywali ustnie chętnych z pozostałych klas. Do egzaminu przystąpiło 218 uczniów, z czego 158 otrzymało legitymację i tytuł eksperta "MT Expert".
Każdy kto dobrze odpowiedział na pytania egzaminatorów mógł wziąć udział w zawodach sportowych przeprowadzonych na hali gimnazjum. Dziewczęta skacząc na skakance rywalizowały o miano "Królowej skakanki", chłopcy strzelając na bramkę walczyli
o podium w konkursie "Piłkarz matematyk".
Oprócz zawodów osoby z tytułem MT EXPERT, mogły wziąć udział w konkursie Matematyczno-Logicznym (czas trwania: 27.09.-6.10.2013).
Każdego dnia (30.09 – 3.10.2013) udostępniany był nowy zestaw z zagadkami matematyczno-logicznymi związanymi z tabliczką mnożenia. Konkurs odbył się w pięciu kategoriach: ALPHA, BETA, GAMMA, OPEN oraz TEACHER.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content