20 maja 2026 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 388 im. Jana Pawła II w Warszawie świętowała wyjątkowy Jubileusz 70-lecia istnienia placówki połączony z Galą Finałową XX edycji Warszawskiego Konkursu „Warszawa da się lubić”, objętego honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola, pana Krzysztofa Strzałkowskiego.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 Mszą Świętą dziękczynną, którą odprawił Ksiądz Proboszcz i Dziekan Zbigniew Godlewski.
Następnie o godzinie 12.00 rozpoczęła się gala jubileuszowa w budynku szkoły. Burmistrz Dzielnicy Wola, pan Krzysztof Strzałkowski, na ręce pani Dyrektor szkoły Małgorzaty Łaszcz-Toczek wręczył odznaczenie „Mazovia”, przyznane na wniosek władz dzielnicy przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.
Uroczystość rozpoczął dostojny polonez w wykonaniu ponad 80 uczniów. Wspólnie ze znakomitymi gośćmi odbyliśmy sentymentalną podróż przez historię placówki – od Szkoły Podstawowej nr 161, poprzez Gimnazjum nr 48 utworzone w 1999 roku, aż po ponowne powstanie Szkoły Podstawowej nr 388 w 2017 roku. Przypomniano również, że imię Jana Pawła II szkoła otrzymała w 2005 roku. W jubileuszu uczestniczyli m.in.: Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola pani Mariola Zielińska, Zastępca Naczelnika pani Renata Kluska, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Nauczycielskich Związków Zawodowych, przedstawiciele DBFO, Dyrektorzy szkół podstawowych, przedszkoli i szkół ponadpodstawowych, przedstawiciele Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, dyrektor MOS pan Paweł Wasilewski, wiceprezes UMKS MOS Wola pan Krzysztof Felczak, emerytowani Nauczyciele, Absolwenci, Rodzice oraz obecni Uczniowie szkoły. Elementy historycznych wspomnień, dzięki prowadzeniu pana Krzysztofa Sokołowskiego – byłego nauczyciela języka angielskiego Gimnazjum nr 48, a obecnie znanego wokalisty – przeplatały się z licznymi występami artystycznymi i sportowymi uczniów.
Publiczność mogła podziwiać:
– pokaz sportowy siatkarek i siatkarzy klas ósmych,
– występ dzieci z oddziału przedszkolnego,
– występy wokalne uczennicy klasy 7a,
– występ Zespołu Folklorystycznego „Lazurki”
– prezentacje taneczne uczennic klas 6 i 7,
– występy muzyczne uczennic klas siódmych wzbogacone grą na gitarach i skrzypcach.
Jubileusz 70-lecia był niezwykłą okazją do wspomnień, wzruszeń oraz podkreślenia, jak ważne miejsce w życiu kolejnych pokoleń mieszkańców Woli zajmuje nasza szkoła. Dziękujemy wszystkim Gościom, Absolwentom, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom za wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia.































