Na przełomie listopada i grudnia odbyła się pierwsza edycja konkursu recytatorskiego wśród dzieci młodszych. Została poświęcona niezwykłym postaciom:

Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Ten pierwszy nie bez powodu nazywany jest "profesorem serdecznego uśmiechu, poetą dziecięcej radości, czarodziejem słowa".

Według wielu, Julian Tuwim  to kolejny po Brzechwie poeta, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej.

Celem konkursu było poszerzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie zdolności recytatorskich i ośmielanie dzieci z występem publicznym, upowszechnienie kultury żywego słowa wśród dzieci, a także przybliżenie im sylwetki obu autorów,  zachęcając jednocześnie do poznawania twórczości dziecięcej.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem wśród dzieci. Do rywalizacji przystąpiło

15 uczniów z oddziałów przedszkolnych. Uczestnicy recytowali najbardziej znane utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Prezentacje oceniane były według następujących kryteriów: dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, interpretacja tekstu i ogólne wrażenie artystyczne. Poziom konkursu był wysoki. Jury miało twardy orzech do zgryzienia 🙂 ponieważ wszyscy uczniowie zaprezentowali się od jak najlepszej strony. Uczestnicy czarowali jury sztuką recytacji

i wspaniałą pamięcią.

Do finału przeszło siedmioro dzieci, a do oceny recytacji uczestników konkursu

i wyłonienia zwycięzców przystąpiło jury w składzie:  pedagog szkoły p. Ewa Walczuk, nauczycielki p. Agnieszka Wilczak i p. Żanetta Wośko.

Oto zwycięscy :
I MIEJSCE – Bartosz Bałajewicz 0B
II MIEJSCE – Kaja Waś 0A
III MIEJSCE –
Grzegorz Dworski 0A
WYRÓŻNIENIA – Karolina Michalska 0B, Aleksandra Ziółkowska 0B

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom 🙂 Zapraszamy już za rok !