Warsztaty o finansach  prowadzone wspólnie przez wolontariuszy Banku Gospodarstwa Krajowego oraz trenerów i animatorów Centrum Edukacji Obywatelskiej.

9 listopada 2015 r.  24 uczniów z klas drugich i trzecich było uczestnikami warsztatów o finansach. Zajęcia prowadzone były  wspólnie przez wolontariuszy Banku Gospodarstwa Krajowego oraz trenerów i animatorów Centrum Edukacji Obywatelskiej. Lekcja składała się z dwóch części. Jedna z nich dotyczyła pokazania roli i funkcji banków oraz wykształcenia umiejętności analizy ofert bankowych przez młodych ludzi. Natomiast druga skupiła się na aspekcie finansowym działań młodzieżowych w przestrzeni publicznej i miała na celu wyposażenie uczniów w wiedzę przydatną do prowadzenia projektów dla lokalnej społeczności. Lekcja o finansach odbyła się w naszym  gimnazjum dzięki temu, że 9-osobowa grupa uczniów z klasy II b i IIc pod opieką pana – Jacka Kostrzewskiego i pani Anny Szymczyk realizuje projekt  w ramach programu Młody Obywatel Centrum Edukacji Obywatelskiej.