19.10.2023 r. klasa 5 b wraz z wychowawcą Panią Jolantą Waliszewską oraz pedagogiem szkolnym Panią Ewą Walczuk miała przyjemność uczestniczenia w wyjątkowej lekcji dobrych obyczajów w XVIII – wiecznym Pałacu w Jabłonie pod hasłem „Piruet z łyżką i widelcem…”.

Mieliśmy również możliwość poznania historii budynku i ich właścicieli oraz zwiedzania pałacowych wnętrz. Zachwyciła nas piękna sala balowa z kopulastym sufitem przypominającym niebo. W jednej z pałacowych sal odbyła się również nasza lekcja, którą przeprowadziła mgr Małgorzata Skwarska – wykładowca akademicki protokołu dyplomatycznego i savoir – vivre z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas zajęć poznaliśmy normy prawne, moralne i obyczajowe oraz zasadę pierwszego wrażenia. W krótkich scenkach mogliśmy zastosować poznane umiejętności oraz wzięliśmy udział w lekcji wiązania krawatów. Jesteśmy bardziej świadomi znaczenia dobrych obyczajów we wzajemnym wyrażaniu szacunku oraz stosownego do okoliczności stroju.

Podsumowaniem spotkania był uroczysty obiad w pałacowej restauracji. To rodzaj przyjęcia zasiadanego z pełną obsługą kelnerską oraz daniami serwowanymi wg menu (przystawka zimna, zupa, danie główne, deser, woda). Mieliśmy okazję sprawdzić zdobyte podczas zajęć wiadomości i umiejętności.

Niewątpliwie była to bardzo przydatna lekcja, której nigdy nie zapomnimy.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content