Uczniowie naszego gimnazjum chętnie uczestniczyli w lekcjach muzealnych prowadzonych w Zamku Królewskim. Były to zajęcia towarzyszące stałym wystawom.

Klasa 1d oglądała teatralną adaptację znanego mitu Orfeusz i Eurydyka. Wszystkim bardzo podobała się rola Hadesa kreowana przez znanego aktora Wojciecha Machnickiego. Była to znakomita okazja do opowiedzenia o teatrze w Starożytnej Grecji. Następnie uczniowie oglądali motywy antyczne występujące w całej kolekcji zamkowych zbiorów.

Klasa 1c oglądała fragmenty spektaklu poświęcone Mądrości Salomona i podziwiała motywy biblijne.

Klasy 3c i 3d uczestniczyły w zajęciach poświęconych pejzażowi w malarstwie. Uczniowie uczyli się analizować treść i kompozycję dzieła plastycznego oraz warsztat malarski artysty.

Niektórzy mieli szczęście i mogli podziwiać obraz Leonarda da Vinci pt. Dama z gronostajem oraz fragmenty kolekcji malarstwa małych mistrzów holenderskich.