Lekcje w Zamku Królewskim

W marcu, już po raz kolejny, klasy trzecie wybrały się do Zamku Królewskiego na powtórzenie przed egzaminem gimnazjalnym z języka polskiego i historii. Tematem wykładu było podsumowanie widomości na temat pozytywizmu z uwzględnieniem sylwetki Henryka Sienkiewicza. Wykład prowadził Pan Daniel Artymowski z Pracowni Działań Literackich, a po wykładzie i zwiedzeniu ekspozycji stałej w Zamku Królewskim, uczniowie obejrzeli spektakl teatralny „ Płaszcz Radziwiłłów, czyli szabla, honor i… miłość!”. Spektakl został oparty na „ Potopie” H. Sienkiewicza i przygotowany z okazji setnej rocznicy śmierci pisarza.

W kwietniu uczniowie klas pierwszych spotkali się z P. Danielem Artymowskim na lekcji powtórzeniowej z epoki odrodzenia, której głównym bohaterem był Jan Kochanowski. Podsumowaniem lekcji był spektakl teatralny stworzony na podstawie najsłynniejszego cyklu polskiej poezji renesansowej Jana Kochanowskiego ( fraszki i treny ). Natomiast klasy drugie utrwaliły wiadomości dotyczące Ignacego Krasickiego i epoki oświecenia. Tematem spektaklu były najbardziej znane bajki księcia poetów polskich w konwencji XVIII – wiecznego teatru.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content