3 września 2014 roku w hali „ Koło” przy ul. Obozowej w Warszawie został rozegrany mecz siatkówki pomiędzy parlamentarzystami a nauczycielami. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zawodnikom dopingowal kibice z wielu warszawskich szkół. Najliczniejszą grupą byli uczniowie naszego gimnazjum, którzy głośno i owacyjnie  kibicowali przede wszystkim drużynie nauczycieli. Należy dodać, że w tej właśnie ekipie zagrał przedstawiciel naszego grona pedagogicznego Konrad Cop. Obsługę techniczną tworzyli między innymi uczniowie klasy II c naszego gimnazjum, którzy doskonale wywiązali się ze swoich obowiązków i pomogli w sprawnym przeprowadzeniu  zawodów.

   Należy tu nadmienić, że Ci sami chłopcy mieli zaszczyt uczestniczyć w meczu otwarcia Mistrzostw Świata  w siatkówce na Stadionie Narodowym (Polska-Serbia), gdzie również pomagali w przeprowadzeniu imprezy.

 Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu zwycięstwo odniosła drużyna nauczycieli pokonując przedstawicieli Parlamentu 2:1

 Mecz miał doskonałą oprawę. Na trybunach zasiedli między innymi przedstawiciele władz gminy Warszawa Wola, z-ca Burmistrza Marek Sitarski i kierownik Zespołu Sportu
i Rekreacji  Wiesław Kwiatkowski oraz przedstawiciel Ministerstwa Sportu Marek Plawgo, wielokrotny Medalista Mistrzostw Świata i Europy oraz finalista Igrzysk Olimpijskich
w biegu na 400 m p/pł i sztafecie 4×400 m.

W przerwach meczu przeprowadzono wiele ciekawych konkursów, których zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami. Na duże uznanie zasługiwała praca konferansjera zawodów, który
w fantastyczny sposób kierował kibicami  i podgrzewał atmosferę na trybunach tworząc niepowtarzalną aurę  zawodów.

   Prawdziwą „wisienką na torcie” był jednak skład drużyny parlamentarzystów, w którym zagrali między innymi: Minister Sportu i Turystyki Pan Marek Biernat, Małgorzata Niemczyk, posłanka,  Mistrzyni Europy w siatkówce kobiet, Paweł Papke, poseł , wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, Mistrz Świata i Europy juniorów w tej dyscyplinie, Maciej Zieliński, poseł , wielokrotny reprezentant Polski w koszykówce. Trenerem drużyny był Edward Skorek , Mistrz Olimpijski i Mistrz Świata w Siatkówce.

   Zawody dostarczyły nam wielu niezapomnianych wrażeń i potwierdziły ogromne zainteresowanie młodzieży tą dyscypliną sportu . Była to doskonała lekcja nauki kulturalnego kibicowania, zachowania się na imprezach sportowych i wdrażania w życie zasad fair play.

 

 mecz politycy kontra nauczyciele wychowania fizycznego

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content