Tak jak wszędzie, tak i w  naszej szkole obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie Mikołajki.

 

Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajkową czapkę. To na cześć Świętego Mikołaja. Fakt, nie było śniegu, a pogoda zapowiadała raczej wizytę Wielkanocnego Zająca, ale Mikołaj i tak przybył.

 

Co prawda nie udało nam się go zobaczyć. Hmm … zapewne podążył  w dalszą drogę, ale mamy pewność, że zawitał w nasze progi.

Na dowód swej obecności, zostawił nam miłą niespodziankę, bilety do kina.  Nie trzeba było długo się zastanawiać. Ubraliśmy się i poszliśmy 🙂  

Ależ było kino! Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy film animowany. Oczarowani byliśmy historią małego, odważnego osiołka Bo, bohatera Pierwszej Gwiazdki, który ucieka z wiejskiego młyna, spełnić swoje marzenia o wolności. Wspólnie z kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami wyruszają w podróż za gwiazdą, która sprawi, że staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

 

Każdy z nas tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor, a przede wszystkim poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 🙂

 

 

                                                                                  `                     

                                                                                                                    Uczniowie Grupy 0A i 0B

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content