W dniach 12-13.04.2016 w Naszym Gimnazjum odbyły się pierwsze w historii dzielnicy zawody o mistrzostwo Woli w badmintonie. Dziewczęta z Gimnazjum nr 48 wygrały całe zawody i zdobyły złote medale! Chłopcy dopiero na 5 miejscu, jednak trzeba przyznać, że poziom rozgrywek stał na bardzo wysokim poziomie.

We wtorek rywalizowały szkoły podstawowe w kategorii dziewcząt i chłopców, a w środę analogicznie grały szkoły gimnazjalne. Każdy mecz grano do dwóch wygranych pojedynków (grano dwa single, każdy do dwóch wygranych setów i ewentualnie o zwycięstwie w przypadku remisu decydował mecz deblowy).

We wtorkowy poranek do Gimnazjum nr 48 zawitały  dziewczęta z wolskich podstawówek. Zespoły rozlosowano do dwóch grup, a z każdej wychodziły po dwie drużyny, które grały ze sobą „krzyże”  o prawo gry w finale, przegrani walczyli o brązowe medale. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła szkoła podstawowa numer 139, która w całym turnieju nie straciła nawet seta! Mecze pozostałej trójki finalistów stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie i kończyły się dopiero w tie-breakach w meczach deblowych. Srebro zdobyła sp. 166, brąz dla sp.26, a czwarte miejsce sp.25.

Następnie przyszedł czas na chłopców, którzy grali w jednej grupie, mecz każdy z każdym. Złoto również dla szkoły podstawowej numer 139, srebro dla sp.26, a brąz dla sp. 25.

Jeśli chodzi o szkoły Gimnazjalne to bezkonkurencyjne okazały się Nasze zawodniczki, które wystąpiły w składzie: Zuzanna Choromańska, Joanna Wieczorek, Aleksandra Makowiecka oraz Agnieszka Szymańska. Złote medale dla całej drużyny i szczególne brawa dla Zuzi, która żadnej z przeciwniczek nie dała większych szans. Srebrne medale dla Gimnazjum 47, a brąz dla Gim. 50, które pokonało w ostatnim meczu Gim. 52.

Cały turniej kończyły zawody z udziałem chłopców. Nasze Gimnazjum reprezentowali: Jakub Schmidt, Michał Kulesza, Klaudiusz Warcholiński oraz Mikołaj Kajzer. Reprezentacja składała się w większości z uczniów klas pierwszych, liczymy że zdobyte doświadczenie przyniesie rezultaty w przyszłych latach. Wygrali uczniowie Katolickiego Zespołu Edukacyjnego przed Gimnazjum nr 49, o złotym medalu musiał zdecydować mecz deblowy. Brąz zdobyło Gimnazjum nr 50, które we wcześniejszej fazie w meczu na noże minimalnie pokonało Naszych chłopców w meczu deblowym. 4. miejsce dla Gim nr 47. Chłopców i dziewczęta w pocie czoła przygotowywali trenerzy Jarosław Fonrath oraz Tomasz Keller.

  Gratulacje i do zobaczenia za rok!

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content