W dniu 19 maja naszą szkołę odwiedził funkcjonariusz KMPSP.
Uczniowie klasy 2b, 2d, 3e wysłuchali prelekcji na temat szkodliwości
i niebezpieczeństw spowodowanych corocznym wypalaniem traw.

PAMIĘTAJ!!!

 

  • Niszczone są miejsca lęgowe wielu gatunków gnieżdżących się na ziemi i w krzewach, palą się gniazda już zasiedlone, a zatem z jajeczkami lub pisklętami (np. tak lubianych przez nas wszystkich skowronków).
  • Giną zwierzęta domowe, zwierzęta leśne (sarny, jelenie), ginie wiele pożytecznych zwierząt kręgowych: płazy (żaby, ropuchy, jaszczurki), ssaki (krety ryjówki, jeże, zające, lisy, borsuki, kuny, nornice, badylarki, ryjówki i inne drobne gryzonie), spośród owadów mrówki i pszczoły, biedronki, zwierzęta bezkręgowe, m.in. dżdżownice (które mają pozytywny wpływ na strukturę gleby i jej właściwości), pająki, wije, owady (drapieżne i pasożytnicze).
  • Pożary traw są niebezpieczne dla człowieka! W POŻARACH TRAW GINĄ LUDZIE!
  • Pożary nieużytków, z uwagi na ich charakter i zazwyczaj duże rozmiary, angażują znaczną liczbę sił i środków straży pożarnych. Każda interwencja to poważny wydatek finansowy. Strażacy zaangażowani w akcję gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia i mienia ludzkiego w innym miejscu.

Może się zdarzyć, że przez lekkomyślność ludzi nie dojadą z pomocą na czas tam, gdzie będą naprawdę.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content