Nie daj się wkręcić w uzależnienia  to hasło będące przesłaniem apelu, który odbył się w naszej szkole 26 października 2017. Uczniowie klasy 3e przygotowując prezentację, skupili się na prawdach i mitach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Zwrócili uwagę między innymi na następujące zagadnienia:

·         Nieprawdą jest, że marihuana to niegroźne zioło – jej zażywanie uzależnia psychicznie.

·         Nieprawdą jest, że osoby „eksperymentujące” z narkotykami same poradzą sobie z problemem – narkotyki osłabiają silną wolę i dlatego osoba uzależniona potrzebuje wsparcia.

·         Prawdą jest, że dopalacze to grupa używek, która zawiera substancje bardzo groźne dla zdrowia. Producenci nie podają składu chemicznego produktu, dlatego pomoc medyczna w przypadku zatrucia może okazać się nieskuteczna.

Autorzy prezentacji mają nadzieję, że  przedstawione na apelu fakty będą przedmiotem refleksji. W swoim życiu warto stawiać sobie wysokie cele i dążyć do nich świadomie, bez chemicznego dopingu.

Osobom zainteresowanym problemem uzależnień polecamy strony internetowe Monaru.