Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o dziesięcioletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów.

 

        
Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl i od października do czerwca raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina na film. Przed każdym filmem odbywa się prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy etc.) do wykorzystania w szkole. Po seansie uczniowie mogą wziąć udział w dyskusjach dla chętnych.
W roku szkolnym 2010/2011 klasa 2c uczestniczyła w cyklu „Wielokulturowość w filmie”. Cykl miał na celu nauczyć młodych ludzi, którzy doskonale odnajdują się w nowej rzeczywistości, umiejętnego korzystania z wielkiej mapy świata. Sposobem na poszerzanie wiedzy może być kino współczesne. Film przemawia do widza z dużą intensywnością, co ułatwia w znacznym stopniu zwrócenie uwagi na nowe informacje o świecie, w tym też różnice międzykulturowe. Cykl złożony z filmów z różnych kręgów kulturowych, pokazuje nie tylko odmienność kulturową, lecz przede wszystkim zjawiska wynikające ze spotkania na granicy, takie jak: asymilacja, izolacja, tożsamość etniczna czy narodowość.
W ramach edukacji filmowej obejrzeliśmy ciekawe i wartościowe filmy:
– „Slumdog. Milioner z ulicy” D. Boyle
– „Twardziel” D. Buck
– „Polowanie na króliki” P. Noyce
– „Jeździec wielorybów” N. Caro
– „Persepolis” M. Satrapi i V. Parannaud
– „Fighter” N. Arthy
– „Przeznaczone do burdelu” Z. Briski i R. Kauffman
– „Latawce” B. Dzianowicz
– „Handlarz cudów” B. Pawica i J. Szoda

 

 


Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content