Obóz narciarsko – snowboardowy w Sromowcach Wyżnych 2016 r.

 

Wyjazd na aktywny wypoczynek rozpoczął się w poniedziałkowy poranek 29 lutego 2016 r. Na parkingu szkolnym stawili się na zbiórkę uczestnicy oraz opiekunowie obozu. Wyruszając w trasę do niewielkiej miejscowości – Sromowce Wyżne położonej w Pieninach nie spodziewaliśmy się aż tylu przeżyć.

Pierwszym przystankiem w drodze ku zimowej przygodzie była rodzinna miejscowość patrona naszej szkoły – Jana Pawła II. Dom rodzinny Ojca Świętego to obecnie przebudowana oraz uporządkowana tematycznie i chronologicznie ekspozycja
z nowoczesnymi prezentacjami multimedialnymi na miarę XXI wieku, która pozwoliła mam przejść przez różne etapy życia Papieża. Na zakończenie wizyty w Wadowicach, delektowaliśmy się ulubionymi przez Jana Pawła II kremówkami.

Wieczorem zameldowaliśmy się w Ośrodku Wypoczynkowym „Gaździna Oleńka”.
Po zakwaterowaniu w pokojach odbyła się odprawa podczas, której zostały omówione sprawy organizacyjne i bezpieczeństwo na stoku.

Cztery kolejne dni to szusowanie w Kluszkowcach po stokach góry Wdżar, będącej wygasłym wulkanem. Opiekę na stoku sprawowali instruktorzy, pod okiem których nabywaliśmy oraz doskonaliliśmy umiejętności jazdy na nartach. Chociaż nie brakowało upadków i chwil zwątpienia, to z relacji uczestników wynika, że była to świetna zabawa.

Wielką atrakcją wyjazdu był dwukrotny pobyt w termach w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie mogliśmy odpocząć po całodniowych narciarskich zmaganiach.

Zwiedziliśmy średniowieczny zamek rycerski „Dunajec” nad jeziorem Czorsztyńskim we wsi Niedzica.

W czasie wyjazdu młodzież miała możliwość poznania miejscowej historii i  kultury podczas wizyty w izbie regionalnej oraz w czasie kuligu i biesiady góralskiej.

W sobotnie popołudnie 5 lutego 2016r. wzmocnieni fizycznie i duchowo wróciliśmy do Warszawy.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content