Kierunek wyprawy – Podlesice

Podlesice, to niewielka miejscowość na Szlaku Orlich Gniazd. To tutaj wyznaczyli sobie spotkanie w dniach 15 i 16 czerwca 2015 roku uczniowie klas: 1e,1f, 3b oraz 3c. Pod opieką ratowników z Jurajskiej Grupy GOPR mieli oni okazję poznać uroki wspinania się na skałki. To było dla nich ogromne przeżycie – przekonali się, że wspinaczka to nie tylko wysiłek fizyczny, ale również rodzaj osobistego wyzwania i dążenia do osiągnięcia wyznaczonego celu. Poznali swoje  możliwości podczas nocnej wyprawy do jaskini. Doświadczenia z tej wyprawy na długo pozostaną im w pamięci. Czego nauczyli się? – szacunku dla przyrody i współpracy ze sobą. Dowiedzieli się, że podczas wspinaczki i w trakcie przechodzenia przez jaskinie muszą zaufać ludziom, którzy ich asekurują.

Poznawanie atrakcji na Szlaku Orlich Gniazd to nie jedyny punkt wycieczki. Uczniowie odwiedzili także Kopalnię Soli w Bochni. Oprócz poznania faktów związanych z powstawaniem pokładów soli, z rozwojem górnictwa i z technologią wydobywania soli, mieli okazję wędrować tak zwaną Końską Drogą.  Atrakcje, z jakimi spotkali się w kopalni to: zjazd po drewnianej belce o długości 120 metrów, przeprawa łodziami przez jaskinię zalaną roztworem solanki oraz przejazd podziemną  kolejką.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content