W czasie @nauczania uczniowie klasy 5a omawiali lekturę pt.  Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi autorstwa Rafała Kosika. Bohaterowie tej powieści wysyłali do wybranych zakamarków szkolnych roboty, aby sprawdzić, co dzieje się w szkole podczas nieobecności w niej uczniów.

Ta czynność stała się inspiracją do wysłania Robota na teren naszej szkoły, gdy z powodu pandemii nie było w niej dzieci i młodzieży.

Robot wszedł przez szatnię, a tam  bliżej przyjrzał się ławce i koszowi na śmieci. Następnie trafił do  biblioteki, gdzie natknął się na egzemplarz lektury, z której pochodził motyw wyprawy robota do szkoły. Potem Robot odwiedził dwie klasy nauczania początkowego. Trafił też na halę sportową, ale  z powodu braku piłki nie wykonał rzutu karnego, o którym zawsze marzył. Finalnie Robot dotarł do sali numer 30, gdzie uczniowie klasy 5a uczą się języka polskiego.

Opustoszała szkoła bez uczniów, bez gwaru i bez dźwięku dzwonka zrobiła na nim olbrzymie wrażenie.

Robot spełnił swoją misję, ponieważ przypomniał uczniom znajome miejsca i wywołał uczucie tęsknoty za szkołą.

Projekt Wyprawa Robota powstał we współpracy z Zespołem Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej. Za szczególne zaangażowanie  i udzieloną pomoc serdeczne podziękowania  kierujemy do Pana Michała Kality.

Oto filmiki:

     

 

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content