Puszcza Kampinoska – bliska i wciąż nieznana.

Uczniowie klasy II d, pod opieką pani Jolanty Wojdy i pani Wiesławy Zackiewicz, w dniu 22 października 2012 roku mieli okazję zapoznać się z czarnym szlakiem – jednym z najbardziej malowniczych fragmentów Puszczy Kampinoskiej. Wzdłuż szlaku pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego wytyczyli ścieżkę edukacyjną, którą wykorzystaliśmy w naszej wędrówce. Dzięki tablicom informacyjnym mogliśmy wypełnić karty pracy, na których znalazły się między innymi pytania dotyczące sukcesji ekologicznej czy piętrowej budowy lasu. Żeby nie było tylko naukowo, to poznawaliśmy anegdoty związane z odwiedzanymi miejscami. Między innymi dowiedzieliśmy się, że jedna z polan leśnych Karczmisko, a tuż obok niej niewielka osada Pociecha zawdzięczają swoje nazwy starej , XVII – wiecznej karczmie, w której pocieszali się wędrujący królewskim traktem kupcy i okoliczni mieszkańcy. Wycieczka była nagrodą za zebranie największej ilości makulatury we wrześniu.