Siatkarskie wydarzenie!

 

            W dniu 09.12.2015 Gimnazjum nr 48 im Jana Pawła II odwiedził wielokrotny reprezentant Polski, czterokrotny mistrz Polski z zespołem Azotów Kędzierzyn Koźle oraz m.in. mistrz Europy

 i Świata w kategorii Juniora- Marcin PRUS. Na turnieju w Bahrajnie w 1997r. otrzymał także wyróżnienie MVP mistrzostw świata.

            Marcin został zaproszony przez panią dyrektor Marzenę Małaszkiewicz oraz nauczycieli wychowania fizycznego. W prelekcji oraz pokazowym treningu udział wzięli chłopcy objęci programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, a także uczniowie szkół podstawowych, którzy są objęci patronatem S.O.S-ów- tak zwane akademie siatkarskie.  Celem spotkania było propagowanie przede wszystkim siatkówki, ale także ogólnie sportu jako sposobu na życie, największej pasji oraz ukazanie możliwości i korzyści jakie sport daje młodym ludziom.

            Spotkanie można uznać za bardzo udane, gdyż wszystkie dzieci zdecydowanie zadeklarowały, że chcą pójść śladami naszego Mistrza świata i w przyszłości zastąpią takich siatkarzy jak Paweł Zagumny czy Mariusz Wlazły. Oprócz wspomnianego treningu, w którym udział wzięło około 130 chłopców i dziewczynek ozdobą imprezy był mecz pokazowy 97-krotnego reprezentanta Polski

z uczniem pierwszej klasy Gimnazjum. Spotkanie zakończyło się nietypowym wynikiem w siatkówce, bo remisem, jednak obaj zawodnicy otrzymali gromkie brawa.

  

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content