ŚLUBUJEMY TOBIE SZKOŁO!

Uczniowie klas pierwszych w dniu 14.10.2016r. złożyli ślubowanie i  przez Panią Dyrektor zostali pasowani na uczniów Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II.

Ślubowanie to bardzo ważna chwila dla każdego pierwszoklasisty, to symbol dojrzałości i odpowiedzialności uczniowskiej. Mówił o tym Kacper w imieniu klas trzecich. Natomiast Daria reprezentująca klasy pierwsze zapewniała, że wszyscy będą się  starać wzorowo wypełniać rolę ucznia, co z pewnością przyniesie wiele satysfakcji  i pozytywnie wpłynie na kształtowanie się charakterów pierwszoklasistów.

Sylwetka Patrona gimnazjum została  przedstawiona w prezentacji multimedialnej, którą przygotował Pan Jacek Kostrzewski.

Podczas uroczystości  ogłoszono także wyniki szkolnego konkursu Szlakiem myśli Jana Pawła II. Nagrody dla zwycięzców ufundował ks. dr Zbigniew Godlewski – Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP.

Miłym akcentem spotkania był pokaz doświadczeń chemicznych przeprowadzony przez uczennice klasy 3c pod kierunkiem Pani Jolanty Waliszewszkiej. Feniks nieśmiało odradzał się z popiołów, ale dym z komina uniósł się  aż do samego sufitu!

Szkolne czirliderki dopełniły swym występem życzenia kierowane do Dyrekcji               i Grona Pedagogicznego z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

Niezwykłą pamiątką tego wyjątkowego dnia dla pierwszoklasistów wpisanych w poczet uczniów Gimnazjum nr 48 były klasowe zdjęcia.

Całe spotkanie odbyło się w miłej i podniosłej atmosferze.