Dnia  10.10.2015 r. w  Gimnazjum nr 48 obchodziliśmy dziesiątą rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Jego słowa Wymagajcie od siebie nawet, gdyby inni od was nie wymagali są mottem  codziennego życia całej społeczności szkolnej.  Jan Paweł II zostawił młodzieży wskazówki,  jak  godnie postępować,  jak szanować ludzi i siebie, jak cieszyć się życiem i jak realizować Jego ideały poprzez sport. Niewątpliwie życie Patrona szkoły stało się dla wielu wzorem do naśladowania.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością znamienici goście:

Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski,

Pan Michał Szczerba, Poseł na Sejm RP,

Pani Małgorzata Żuber – Zielicz, Radna Rady m. st. Warszawy, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Rodziny,

Pan Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola m.st.Warszawy,

Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola m.st.Warszawy,

Pan Adam Hać, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola m.st.Warszawy,

Pani Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,

Pani Bożena Krupińska,  Radna Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,

Pani Joanna Tracz – Małaszyńska, Radna Dzielnicy Wola m.st. Warszawy,

Ks. Sylwester Jeż,  Dyrektor Katolickiego Zespołu Edukacyjnego,

Ks. dr Zbigniew Godlewski,  Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP,

Ks. Bolesław Szewc,

Ks. Marek Gałęziewski,

Ks. Sławomir Cieślak,

Ks. Leszek Kuźmiński.

 

 Jan Paweł II nie chciał być postrzegany jako postać tylko z pomnika. Zgodnie z jego wolą w Gimnazjum nr 48 czci my pamięć o Ojcu Świętym, biorąc udział w Biegu Papieskim, wspominając go poprzez pielgrzymowanie do Częstochowy wspólnie z Rodziną Szkół  im. Jana Pawła II, aktywnie włączając się w kwestę na rzecz Fundacji Dzieło  Nowego  Tysiąclecia, która jest najpiękniejszym darem od Ojca Świętego dla młodych, utalentowanych ludzi.  Także w  nietuzinkowy sposób obchodzono szkolny jubileusz dziesięciolecia nadania szkole imienia Jana Pawła II.

W gmachu gimnazjum była prezentowana interaktywna wystawa Szlakiem myśli Jana Pawła II poświęcona życiu i działalności papieża Polaka. Punktem kulminacyjnym wystawy była multimedialna prezentacja przybliżająca podróże naszego wybitnego rodaka. Ponadto zostały zaprezentowane osiągnięcia szkoły, takie jak dyplomy i certyfikaty za różnorodną działalność charytatywną, fragmenty obfitych zbiorów bibliotecznych poświęconych Janowi Pawłowi II czy galeria pucharów potwierdzająca liczne sukcesy sportowe uczniów. Jak mówił Jan Paweł II: Sport ma dziś ogromne znaczenie, ponieważ może sprzyjać upowszechnianiu wśród młodzieży ważnych wartości, takich jak lojalność, przyjaźń, wspólnota, solidarność. Niewątpliwie ozdobą  i miłym akcentem tego przedsięwzięcia okazał się pokaz dyscyplin sportowych, uprawianych przez uczniów Gimnazjum nr 48 oraz występy cheerliderek, które promowały sportową postawę i zachęcały widzów do kibicowania.

Podczas uroczystości zostały przedstawione  wyniki szkolnego konkursu Szlakiem myśli Jana Pawła II. Nagrody z osobistą dedykacją od Jego Eminencji Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego dla zwycięzców ufundował ks. dr Zbigniew Godlewski – Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP. 


 

Tuż po obchodach święta Patrona szkoły nastąpiło ślubowanie uczniów klas I.

            My, uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II, naszej Ojczyźnie   i Tobie szkoło, ślubujemy:  strzec wiernie Twego honoru, a dalszą pracą i nauką rozsławiać imię Twoje!  – Tymi słowami uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II.  Następnie Pani  Dyrektor Marzena Małaszkiewicz pasowała wszystkich uczniów klas pierwszych, dzięki czemu stali się oni pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.

W imieniu uczniów klas pierwszych Agnieszka z kl.1c zapewniała, że wszyscy będą się  starać się wzorowo wypełniać rolę ucznia, co z pewnością przyniesie wiele satysfakcji      i pozytywnie wpłynie na kształtowanie się charakterów pierwszoklasistów.

Starsi koledzy zapewniali o wsparciu i wyrazili nadzieję, że uczniowie klas pierwszych swą postawą przyniosą chlubę rodzicom i szkole. Na koniec życzyli im sukcesów oraz spełnienia marzeń.

Miłą pamiątką tej uroczystości z pewnością będą klasowe zdjęcia wykonane w tym wyjątkowym dniu.

Całe spotkanie odbyło się w podniosłej atmosferze.

 

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content