Ślubujemy Tobie Szkoło!

Dzień 9 października 2018 roku na stałe zapisze się w historii Szkoły Podstawowej nr 388
im. Jana Pawła II w Warszawie. To właśnie wtedy w Kościele pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP nastąpiło uroczyste poświęcenie Sztandaru Szkoły. Aktu konsekracji dokonał ksiądz Artur Fleszer delegowany przez księdza dziekana Zbigniewa Godlewskiego.
Następnie w siedzibie szkoły nastąpiło przekazanie Sztandaru uczniom. Na drzewcu Sztandaru honorowi goście umocowali pamiątkowe gwoździe, będące wyrazem szacunku i uznania.
W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasiści oraz nowi uczniowie naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej nr 388 przez Dyrektora Szkoły – Pana Jarosława Fonratha. Prezentacja multimedialna o Patronie Szkoły była doskonałym dopełnieniem uroczystości. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych i zerowych.
W ich wykonaniu publiczność mogła podziwiać recytację wierszy, śpiew piosenek i ruchową improwizację ze wstążkami. Szczególnie burzliwe oklaski zebrały debiutujące na scenie dzieci
z klas zerowych. Uczniowie nie zapomnieli także o święcie nauczycieli i z okazji zbliżającego się Dnia Komisji Edukacji Narodowej złożyli wszystkim nauczycielom z serca płynące życzenia.
Miłym wspomnieniem tej uroczystości z pewnością będą pamiątkowe fotografie.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content