Spektakl Teatru Profilaktycznego ALERT

pt."My, Dzieci z Dworca ZOO"

16 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły pojechali do sali widowiskowej WAT-u, aby obejrzeć spektakl teatralny wystawiany przez Teatr Profilaktyczny ALERT. Przedstawienie pt. My, Dzieci z Dworca ZOO był adaptacją książki Christiny F. o tym samym tytule co spektakl.

Treścią poszczególnych scen było życie bohaterki, która wpadła w nałóg narkotykowy, ale udało się jej wyjść z uzależnienia. Sztuka nie była wierną inscenizacją książki. Imiona bohaterów zostały zmienione na polskie, by przybliżyć ich widzom. Nie pokazano też wszystkich postaci z książki. Nie określono dokładnego czasu i miejsca akcji, by uzyskać ponadczasowy i uniwersalny charakter przedstawianego problemu.

Oszczędne dekoracje i dobrze dobrana muzyka młodzieżowa ułatwiły odbiór sztuki młodym widzom. Na uwagę zasługuje oryginalne połączenie gry aktorskiej z multimediami.

 

Po przedstawieniu aktorzy wygłosili pogadankę na temat katastrofalnych skutków używania narkotyków. Do myślenia także skłoniła cytowana przez aktorów wypowiedź Marka Kotańskiego: Narkomana się tworzy: – w domu, szkole, uczelni, na podwórku i na kolonii, słowem wszędzie. Lepi się go z cudownej materii dziecięcej naiwności, chęci poznania świata, wrażliwości, uczuć, porywów serca, najskrytszych tajemnic i szczerych łez.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content