,,Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

Nasza szkoła już po raz kolejny dołączyła do współpracy z Fundacją Nasza Ziemia i wzięła udział w 29 edycji międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata”, która odbyła się pod hasłem „Wszystkie śmieci nasze są”.

15 września 2022 r. uczniowie klasy 4a i 4b wyposażeni w rękawice ochronne i worki udali się wraz z wychowawcami do Parku Moczydło. Dzieci z dużym zaangażowaniem zebrali porzucone w parku śmieci, wypełniając nimi worki nadzwyczaj szybko. Pamiętajmy, że przedmioty potocznie nazywane śmieciami, są w rzeczywistości surowcami, które mogą zostać ponownie przetworzone i użyte.

Celem akcji było kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego oraz podnoszenie świadomości ekologicznej związanej z odpadami i ich utylizacją.

Dziękujemy uczniom klasy 4a i 4b za zaangażowanie i udział w akcji.

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content