Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyć będzie w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła będzie w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Akcja edukacyjna odbywa się od 2011 r. i ma na celu propagowanie zabawowej formy nauczania/uczenia się matematyki. Jest to świetna okazja, aby przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia, która w czasach, gdy telefon zastępuje kalkulator, bardzo często sprawia ogromne trudności.

17 listopada 2023 r. również w naszej szkole uczniowie klasy V b – jako patrol matematyczny przeprowadzili konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia. Nagrodą za prawidłowe rozwiązania był słodki upominek. Na lekcjach matematyki w poszczególnych klasach III – VI uczniowie otrzymali „Tabliczki szczęścia”. Były  to zabawne kupony z przepowiednią utrwalające mnożenie i dzielenie pamięciowe.

Szkolny koordynator ŚDTM:
Jolanta Waliszewska

Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33
01-407 Warszawa

zakocha sie w warszawie na woli

Szkoła Podstawowa nr 388

im. Jana Pawła II

ul. Deotymy 25/33

01-407 Warszawa

tel/fax 22-836-03-41

22-836-37-23

e-mail: sekretariat.sp388@eduwarszawa.pl

www.sp388.com.pl

www.facebook.com/Gimnazjum48/

Skip to content